Debrief – zdecentralizowana konkurencja dla ZOOM

Jedna z głównych postaci w branży komunikacji głosowej IP (VoIP) i współzałożyciel Vonage Jeff Pulver uruchomił zdecentralizowaną aplikację (dApp). Zapewnia ona „najbezpieczniejsze połączenie typu end-to-end w komunikacji biznesowej”.

W zeszłym tygodniu Washington Post opublikował wiadomość o wyciekach z aplikacji do wideokonferencji ZOOM.

Według Pulvera problem z istniejącymi rozwiązaniami komunikacyjnymi polega na tym, że gromadzą one wszystkie dane biznesowe i osobowe w jednym miejscu. Taka centralizacja stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa poufnych informacji .

Nowy projekt Debrief rozwiązuje ten problem poprzez szyfrowanie, przechowywanie danych i uwierzytelnianie w łańcuchu bloków. Przechowywane dane o użytkowniku, są niemożliwe do wykradzenia ponieważ wszystko jest zdecentralizowane.

Zapobiega również włamaniom lub fałszywym informacjom po zaszyfrowaniu danych w sieci. Wszelkie próby edycji informacji na urządzeniu jednego odbiorcy zostaną odrzucone przez inne urządzenia podłączone do sieci.

Ponadto Debrief może wykorzystywać inne łańcuchy bloków i tradycyjne usługi komunikacyjne (takie jak Zoom) jako oprogramowanie pośrednie typu open source. W związku z tym użytkownicy innych aplikacji będą mogli docenić zalety bezpiecznego uwierzytelniania blockchain Debrief i jego zdecentralizowanej architektury.

Wersja beta aplikacji jest już dostępna. Oferuje takie funkcje, jak wideokonferencje HD, połączenia audio i wideo peer-to-peer, przesyłanie wiadomości, przechowywanie plików i inne. Obecnie odbiorcy usług docierają do prawie 3000 użytkowników.

Jeff Pulver jest głównym autorem Pulver Order, przyjętego przez Federalną Komisję Komunikacji Stanów Zjednoczonych w 2004 roku, która gwarantuje bezpłatne korzystanie z usług takich jak WhatsApp, FaceTime i Facebook Messenger.

Comments (No)

Leave a Reply