David Rubenstein: „kryptowaluty pozostaną na rynku, jak złoto”

Kryptowaluty się pojawiły na rybku i już na nim zostaną

Amerykański biznesmen, miliarder i inwestor David Rubenstein uważa, że ​​kryptowaluty pozostaną na rynku finansowym przez długi czas, podobnie jak złoto.

Podczas programu Squawk Box w CNBC Rubenstein ujawnił, że sam osobiście nie kupował kryptowalut bezpośrednio. Jednak zainwestował w firmy zajmujące się handlem kryptowalutami. Miliarder uważa, że ​​kryptowaluty pozostaną na rynku przez wiele lat, więc takie inwestycje są jak najbardziej akceptowalne.

„Kryptowaluty pojawiły się znikąd i stały się potęgą na rynku. I ta sytuacja pozostanie. Pomysł, że rząd może zapobiec temu, by kryptowaluty stały się tym, czego chcą inwestorzy, jest nierealny ”- mówi Rubenstein. Zauważył, że wielu inwestorów używa Bitcoin jako alternatywy dla złota. I nawet zwiększona zmienność rynku kryptowalut jest całkiem naturalna, ponieważ jest to nowa klasa aktywów: „Kryptowaluty rosną i spadają, a 19 maja nie był dobrym dniem dla walut cyfrowych. Ale to jest w porządku w przypadku stosunkowo nowego zasobu i nie sądzę, aby spadły do ​​zera. Pozostaną na rynku ”.
Rubenstein przypomniał, że obecnie wielu inwestorów szuka alternatywy dla tradycyjnego systemu finansowego, do którego zaufanie znacznie się zmniejszyło.

Wcześniej dyrektor generalny Ark Investment Catherine Wood (Catherine Wood) wyraził przekonanie, że kurs bitcoina osiągnie 500 000 USD w dającej się przewidzieć przyszłości. Ale według Scotta Minerd, dyrektora inwestycyjnego Guggenheim Partners, Bitcoin i inne krypto to tylko nowa bańska tulipanowa. Wcześniej był entuzjastą kryptowalut, ale ostatnie wydarzenia rynkowe zmieniły go w sceptyka.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.