Data premiery Ethereum 2.0 coraz bliżej

Sieć testowa Zinken wystartowała w poniedziałek 12.10.20. Według dewelopera Terence Cao są zadowoleni z początkowej wydajności.

Podobnie jak Spadina, Zinken to krótkoterminowa sieć testowa, której celem jest ponowne uruchomienie procedur związanych z wdrożeniem nowego łańcucha blokowego. Daje to także przyszłym walidatorom jeszcze jedną możliwość osobistego sprawdzenia, jakich działań będzie się od nich spodziewać na etapie wydawania pierwszych bloków w celu szybkiej stabilizacji łańcucha bloków.

Uruchomienie Spadiny okazało się związane z niewystarczającą aktywnością użytkowników i drobnymi błędami w klientach. Zinken uniknął tych problemów. „Niemal idealna wydajność w łańcuchu testów kierowanym przez społeczność” – napisał Cao.

Według beaconcha.in, do tej pory weryfikatorzy Zinken zdeponowali ponad 140 000 testowych ETH. Średnie saldo konta walidatora w Zinken wynosi obecnie 32,26 ETH z początkowym depozytem w wysokości 32 ETH. Jednocześnie większość walidatorów sieci testowej Medalla wciąż jest „na minusie” z powodu błędów, które pojawiły się podczas jej działania.

Dzisiejsze udane uruchomienie Zinken to wyraźny znak, że Ethereum 2.0 jest o kilka tygodni od fazy zerowej” – powiedział Jimmy Ragosa, menedżer ConsenSys. – Teraz ważne jest, aby wiedzieć tylko, że ostatnią siecią testową fazy zerowej ETH2 jest Zinken i została pomyślnie uruchomiona. Teraz czekamy na umowę depozytu w głównej sieci i datę uruchomienia bloku zerowego”

Start zerowej fazy Ethereum 2.0 powinien nastąpić 20 listopada.

Aby osiągnąć ukończenie i pełne uruchomienie sieci głównej Ethereum 2.0, co najmniej 16 000 walidatorów będzie musiało dokonać wpłaty 500 000 ETH. W sieciach testowych ten wymóg został zmniejszony.

Jednocześnie twórcy przyznają, że odtworzenie pracy sieci kryptowalut w oparciu o mechanizm Proof-of-Stake jest bardzo trudne bez realnych nagród. W sieciach testowych walidatorzy mogą zaniedbywać swoje obowiązki bez żadnych konsekwencji. Oczekuje się, że w rzeczywistej sieci użytkownicy będą zachowywać się bardziej odpowiedzialnie, ponieważ w przeciwnym razie ryzykują utratę wniesionych aktywów.

Comments (No)

Leave a Reply