Darmowy Bitcoin – czy takie coś w ogóle istnieje ?

W świecie kryptowalut bardzo często słyszy się o darmowych airdropach nowych kryptowalut, które mają na celu promocje danego projektu oraz przywiązanie danego użytkownika do tego coina.

Podając swój adres dostaniemy jakąś część airdropa a co za tym idzie będziemy w jakiś sposób związani z danym coinem oraz będziemy śledzić jego poczynania na rynku przez co dany projekt będzie mógł się pochwalić sporą ilością aktywnych użytkowników.

W świecie krypto możemy się spotkać również z airdropami najpopularniejszych kryptowalut takich jak Bitcoin czy Ethereum. Dlaczego ktoś miałby nam rozdawać już wycenione i znane kryptowaluty ??

W większości przypadków mamy do czynienia z oszustwem ponieważ każdy taki airdrop wiąże się z naszą inicjatywą w postaci przedpłaty jakiś środków na dany adres z gwarancją odesłania jakiejś kwoty z dodanym bonusem. Dla przykładu dane osoby obiecują nam zwrot 10x. Wpłacając 0,5 BTC obiecują nam wypłatę 5 BTC zaraz po dokonaniu przez nas danej transakcji. Oczywiście jest to oszustwo i nie należy czegoś takiego robić ponieważ na 99% nie odzyskamy naszych środków.

W Blockchainie wszystko co robimy jest trwałe i nie da się cofnąć dlatego należy bardzo uważać na swoje postępowanie aby nie zrobić jakiegoś głupstwa. Nigdy żaden projekt który będzie robił airdrop nie poprosi nas o wcześniejszą wpłatę. Jedynym z głównych coinów które robią airdropy oraz mają politykę rozdawania coinów jest Stellar. Natomiast w tym przypadku nigdy nie będziemy musieli niczego wpłacać na ich konta.

Discord – wygrana BTC

Na discordzie bardzo często możemy się spotkać z wiadomością od „Bota” który poinformuje nas że w drodze losowania na jakiejś znanej giełdzie wygraliśmy jakąś część Bitcoina. Wystarczy zalogować/zarejestrować się na danej giełdzie i wpisać kod promocyjny który aktywują daną wygraną. Oczywiście w takich przypadkach również mamy do czynienia z oszustwem. Jak się później okazuje karzą nam również wpłacić jakąś część BTC aby odblokować daną wygraną. Oczywiście po wpłacie możemy również pożegnać się z wygraną jak i z naszymi środkami jakie wpłaciliśmy. Adres URL strony która jest podana w wiadomości bardzo często różni się jakimś niewielkim szczegółem którego mniej doświadczona osoba nie będzie w stanie znaleźć i zorientować się że coś jest nie tak. Dla przykłady giełda bithumb.com będzie ukazana jako bitumb.com a giełda Mercatox.com będzie w wiadomości napisana jako Mercatox.org. Zwracajcie uwagę na szczegóły i przy tego rodzaju wiadomościach zachowujcie szczególną ostrożność.

Twitter – obietnica bonusu do transakcji

Na Twitterze również mamy do czynienia z wieloma okazjami do utraty swoich środków. Pod postami znanych projektów oraz giełd kryptowalutowych możemy zobaczyć ciekawe wiadomości o airdropie jakiejś znanej kryptowaluty. Najczęściej jest to ETH które dostaniemy tak jak wcześniej wspomniałem po wpłacie na jakiś adres jakiejś określonej kwoty. Zazwyczaj takie konta są bardzo podobne do znanych i lubianych projektów i różnią się zazwyczaj w nazwie jedną literką. Mało doświadczona osoba nie jest w stanie rozpoznać czy dane konto jest prawdziwe bądź fałszywe i bardzo często nabiera się na tego rodzaju akcje. W 2017 osoby zajmujące się tego rodzaju oszustwami zarabiały około 50-100 ETH dziennie. Obecnie takie praktyki są już mniej popularne z uwagi na polityke Twittera natomiast nadal możemy się z nimi spotkać.

Darmowybitcoin.pl – airdrop darmowego bitcoina

Strona została stworzona aby spróbować uchronić niektóre osoby przed tego rodzaju oszustami. Po wejściu na stronę mamy informacje o darmowym airdropie dosyć sporej częście Bitcoina. Haczykiem jest to że aby otrzymać airdrop musimy udowodnić że to my mamy dostęp do tego adresu na którego przesyłany będzie Bitcoin. W specjalne miejsce musimy wpisać swój klucz prywatny który udowodni nasz dostęp. Niestety klucz prywatny daje osobie dostęp do twoich środków. Nigdy nie należy go podawać a strona darmowybitcoin.pl informuje użytkownika że to co zrobił jest nieodpowiedzialne i może w przyszłości liczyć się z utratą swoich środków jeśli zrobi to na nieodpowiedniej stronie. Strona została stworzona aby nowi użytkownicy doznali pewnego rodzaju szoku który może w przyszłości sprawić że 2 razy zastanowią się nad swoich postępowaniem przy tego rodzaju promocjach. Zapraszam do osobistego sprawdzenia strony: Darmowybitcoin.pl. Strona jest w 100% bezpieczna.

Podsumowanie

W świecie Bitcoin oraz kryptowalut mamy bardzo wielu oszustów i osoby które chcą pozbawić innych użytkowników ich kryptowalut. Należy na to bardzo uważać ponieważ wszystko co robimy jest trwałe i w Blockchainie jest nie do odwrócenia. Pamiętajcie aby wszystko dokładnie sprawdzać i nie ufać w 100% nikomu. Należy od początku się zastanowić dlaczego druga osoba oferuje nam coś za darmo oraz jaki jest jej cel. Po dokładnym sprawdzeniu i odpowiedzi na zadane pytania należy również chwile poczekać i na spokojnie się nad tym zastanowić. Pamiętajcie że pociąg nigdzie wam nie odjedzie i jeszcze nie raz pojawi się na peronie.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.