Dane osobowe skradzione z 50 milionów kont FB są do kupienia za BTC i BCH

Luka w kodzie Facebooka, która niedawno ujawniła dane osobowe prawie 50 milionów użytkowników, pozwoliła hakerom wykrasc dane do sieci darknet z zamiarem nielegalnej sprzedaży.

Według Independent, dane użytkownikow zostały już wystawione na sprzedaż.

Raport stwierdza, że ​​zhakowane konta sprzedają się w cenie od 3 do 12 USD, w zależności od kraju zamieszkania użytkownika i kompletności danych oferowanych do sprzedaży. Cyberprzestępcy stojący za atakiem wciąż pozostają niezidentyfikowani. Skradzione dane są sprzedawane tylko za Bitcoin i Bitcoin Cash.

Platforma sprzedająca zaatakowane konta ma system oceny podobny do tego, z którego korzystają Amazon i eBay. Stosunkowo wysoka renoma sprzedawców jest kolejnym dowodem na to, że 50 milionów kont Facebooka zostało rzeczywiście naruszonych. Jeśli sprzedaz odbylaby sie osobno po tych cenach, wartość skradzionych danych na czarnym rynku wynosiłaby od 150 do 600 milionów USD.

„Dane osobowe są po prostu zbyt cenne w darknecie. Tak długo, jak kradzione dane nadal przynoszą wysokie zyski i wyposażają sprawców w środki niezbędne do przeprowadzania następnych ataków, tak długo organizacje muszą wydawać środki w celu wykrywania i ochrony swoich sieci, urządzeń i użytkowników „- powiedział dyrektor generalny cyberbezpieczeństwa firmy Sonic Wal Bill Conner, który doradzał zarówno rządowi USA i Wielkiej Brytanii w kwestiach bezpieczeństwa.

Po tym, jak 50 milionów użytkowników padło ofiarą naruszenia bezpieczeństwa, Facebook przyspieszył wdrażanie rozwiązań opartych na blockchain w celu ochrony danych osobowych. Wielu użytkowników uważa, że ​​gdyby sieć mediów społecznościowych przyspieszyła przyjęcie blockchain, można by skutecznie zapobiec wyciekowi danych osobowych.