Czy warto inwestować w Bitcoin w 2022 roku?

Zastanawiasz się, czy powinieneś zainwestować w Bitcoin w 2022 roku? Oto, co powinieneś wiedzieć o inwestycjach w Bitcoin. Każdy inwestor chce ulokować swoje pieniądze w inwestycję, która przyniesie zyski. Dlatego wartość Bitcoina jest jedną z rzeczy, które powinieneś rozważyć przed inwestycją. Chociaż Bitcoin nie ma wartości wewnętrznej, historycznie okazał się zyskownym aktywem, które większość inwestorów wykorzystuje do ochrony swojego majątku przed inflacją. Wartość Bitcoina zależy głównie od ekonomii popytu i podaży.

W przeciwieństwie do tradycyjnych aktywów, Bitcoin ma stałą podaż wynoszącą. W miarę jak Bitcoin staje się rzadszy, wielu inwestorów spieszy się, by go nabyć, co z czasem umożliwia Bitcoinowi uzyskanie ogromnej wartości. W obecnej sytuacji inwestorzy są przekonani, że Bitcoin jest przeznaczony do długoterminowego wzrostu.

Co to jest Bitcoin?

Najprościej mówiąc, Bitcoin to waluta cyfrowa zbudowana na wysoce zdecentralizowanej technologii i używana do ułatwiania natychmiastowych płatności. Bitcoin może być również określany jako rodzaj gotówki, która jest całkowicie wirtualna i tworzona poprzez potwierdzanie i walidację transakcji na blockchainie Bitcoin. Została ona najpierw podchwycona przez miłośników kryptografii, a następnie przeniknęła do globalnej branży finansowej, gdzie ma zastąpić konwencjonalną walutę fiat. Obecnie ta dziedziczona waluta cyfrowa systematycznie wkracza do globalnej gospodarki, gdzie jest używana przez nielicznych jako środek wymiany i przechowywanie wartości.

Jednak największy sukces i wpływ, jaki odniosła dekadę po wprowadzeniu na rynek, można przypisać światowi inwestycyjnemu, gdzie została masowo przyjęta jako spekulacyjny produkt inwestycyjny. To przyjęcie w świecie inwestycji i obietnica przyszłej akceptacji jako substytutu waluty fiat w rozliczaniu płatności i przechowywaniu wartości odegrały kluczową rolę w ogromnym wzroście wartości kryptowalut. Obecnie jest to najpopularniejsza i zdecydowanie najbardziej poszukiwana waluta kryptograficzna.

Artykuły które warto przeczytać: Jak sprzedać bitcoiny

Czy to właściwy czas na inwestowanie w Bitcoin?

Rynki na całym świecie są obecnie nieprzewidywalne. Świat jest na skraju otrząśnięcia się ze spustoszenia, jakie spowodowała pandemia, a inwestorzy są bardzo ostrożni. Instytucje finansowe drukują pieniądze jak znaczki pocztowe, próbując uniknąć załamania gospodarki podobnego do tego, a inwestorzy wolą przyglądać się z boku temu, co się wydarzy, przynajmniej do następnego roku. Inflacja jest przewidywalną konsekwencją, dlatego wiele osób wycofuje swoje pieniądze z funduszy i wzywa do spłaty kredytów. Od kilku miesięcy giełda znajduje się na huśtawce, co zmusza inwestorów do szukania nowych możliwości. Niemal natychmiast zwrócili się w stronę kryptowalut, głównie Bitcoina. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka.

Po pierwsze, Bitcoin istnieje już od dłuższego czasu i mimo wzlotów i upadków okazał się ogólnie bezpieczną inwestycją. Po drugie, otwarte rynki nie są kontrolowane przez żaden kraj, co oznacza zasady i regulacje rządowe, a liczba dostępnych Bitcoinów jest zawsze taka sama. W tej chwili Bitcoin ma zdecydowanie większą atrakcyjność inwestycyjną niż tradycyjne akcje. Tak więc jest to dobry czas na inwestowanie w Bitcoin. Kryptowaluty znów nabierają rozpędu przy mniejszym ryzyku niż inne potencjalne fundusze.

Zalety inwestowania w Bitcoin

Jedną z rzeczy, która sprawia, że Bitcoin jest tak znany wśród inwestorów, jest możliwość uzyskania wysokiego zwrotu. Bitcoin przez długi czas zapewniał inwestorom wysokie zyski. Możliwość stania się obfitym bogaczem tłumi w psychice inwestora strach przed utratą wszystkiego. Anonimowość użytkownika, Dla tych, którzy nie rozumieją, jak działa transakcja w Bitcoin, każda transakcja w Bitcoin tworzy blok. Każdy blok łączy się z innym blokiem i tworzy blockchain. Ta technologia blockchain chroni Bitcoin przed wszelkimi oszustwami. Dzięki technologii blockchain nie jest możliwe prześledzenie poprzedniej transakcji wstecz do użytkowników.

Jedną z głównych zalet Bitcoina jest to, że nie jest on regulowany przez banki centralne na całym świecie, dzięki czemu jest zdecentralizowany. Załóżmy, że jesteś właścicielem firmy, czerpiesz z niej zyski i inwestujesz swoje pieniądze. Jeśli firma upadnie, a Ty zbankrutujesz, cały Twój majątek zostanie zamrożony. Ale ponieważ Bitcoin jest aktywem zdecentralizowanym, twoja inwestycja w Bitcoin pozostaje niezmieniona.

Ponadto, ponieważ bank centralny nie reguluje kwestii związanych z kryptowalutą, zysk z niej nie podlega opodatkowaniu. Bitcoin nie jest fizycznym pieniądzem, więc nie ma tu mowy o drukowaniu pieniędzy. W rezultacie zawieranie transakcji stało się bardziej dostępne. Rząd nie reguluje tej kwestii, więc pieniądze nie przechodzą przez banki, a więc transakcje są bezproblemowe.

Comments (No)

Leave a Reply