Czy USA będą miały pro-krypto prezydenta? Nie Trump i Biden

Robert F. Kennedy Jr. jest kandydatem na prezydenta USA w 2024 roku. Co więcej jest on znany jako zagorzały zwolennik Bitcoina.

Kim jest ten Kennedy?

Robert Francis Kennedy Jr, urodzony 17 stycznia 1954 roku, to amerykański prawnik zajmujący się ochroną środowiska, autor i oczywiście członek rodziny Kennedych. Jest jednym z kandydatów na prezydenta w 2024 roku z ramienia Partii Demokratycznej.

Kennedy jest jednak postrzegany jako postać kontrowersyjna ze względu na swoją propagandę antyszczepionkową i teorie spiskowe dotyczące zdrowia. Jest synem byłego prokuratora generalnego USA Roberta F. Kennedy’ego i bratankiem prezydenta Johna F. Kennedy’ego.

Kennedy zaniepokojony cyfrowymi walutami banku centralnego

5 maja 2023 roku Kennedy wyraził zaniepokojenie potencjalnym wpływem cyfrowych walut banku centralnego (CBDC) na wolność jednostki, demokrację i prywatność finansową poprzez serię tweetów.

Sprzeciw Kennedy’ego wobec CBDC wynika z jego przekonania, że mogą one być wykorzystywane do kontrolowania życia finansowego ludzi, zwłaszcza w przypadku braku zgody politycznej. Przytoczył przykłady prywatnych firm, takich jak PayPal, Visa i Mastercard, które podjęły działania przeciwko osobom lub organizacjom pod presją polityczną lub ze strachu przed reperkusjami regulacyjnymi.

Rządy mogą stać się zbyt potężne, mówi Kennedy

Kennedy, zagorzały obrońca demokracji i praw jednostki, dostrzega potencjał nadużywania CBDC przez rządy jako narzędzia do tłumienia sprzeciwu i kontrolowania gospodarki.

Cyfryzacja walut i powstanie CBDC dałyby rządom uprawnienia do monitorowania i kontrolowania transakcji finansowych, co ostatecznie doprowadziłoby do stłumienia sprzeciwu i podkopania demokracji.

Kennedy nazywa Bitcoin niezbędnym dla wolności

Z drugiej strony Kennedy jest zdecydowanym zwolennikiem Bitcoina, ponieważ oferuje on zdecentralizowaną alternatywę dla tradycyjnych systemów finansowych i pozwala ludziom przeprowadzać transakcje bez interwencji rządu.

Postrzega Bitcoin jako niezbędne narzędzie wspierające wolność ludzi na całym świecie. Zwłaszcza w krajach, w których występują niepokoje polityczne (gdzie tego nie ma w dzisiejszych czasach).

Comments (No)

Leave a Reply