Czy powinienem teraz kupić, czy sprzedać kryptowaluty?

Bitcoin w ostatnich tygodniach co rusz wybija nowe ATH. Cena powyżej 48000$ stała się faktem i wszystko wskazuje na to, że na tym się nie zatrzyma.

Inwestycje instytucjonalne, Musk i jego Tesla, FOMO, Dorsey, CZ, inwestycje miliarderów oraz wiele innych czynników spowodowało, że Bitcoin i kryptowaluty dotarł do szerokiego grona ludzi.

Altcoiny również zaczęły rosnąć – Ethereum po raz pierwszy przekroczył 1800$, a kurs Binance Coin zbliża się do 100$. Gwałtowny wzrost rynku w tym tygodniu spowokowała informacja, że ​​w styczniu Tesla nabyła bitcoiny za 1,5 mld $. Firma planuje akceptować płatności w krypto.

Regularne czerpanie zysków

Teraz na rynku kryptowalut na pierwszy plan wysuwa się scenariusz FOMO, które w pierwszym kwartale może się skończyć. Może to spowodować koniec hossy i drastyczne spadki. Kiedy to nastąpi, tego nikt nie wie. Do tego czasu wydaje się prawie pewnym, że Ethereum wzrośnie do 2000 $, bitcoin do 50000 $, a BNB do ponad 100 $.

Z drugiej strony kryptowaluty są już dość drogie, a w obecnych warunkach rynkowych zakupy wyglądają jak próba doganiania odjeżdżającego pociągu. Ryzyko strat również rośnie.

Czerpanie zysków i wybieranie aktywów, które jeszcze nie urosły wydaje się być bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Kryptowaluty, które jeszcze nie wykazały się pokaźnymi wzrostami są m.in. EOS, NEO, TRX, OMG, XTZ.

Litecoin z kolei może również rosnąć. Ma duże szanse na 200$.

Czerp zyski i jak mawia Mike Satoshi: „zbieraj satoshi bo Cię rynek wykosi”. 😉

foto: https://pixabay.com/pl/illustrations/dollar-biznesmen-finanse-kup-789114/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.