Czy Bitcoin podniesie się z kolan? Firmy kryptowalutowe rosną w siłę.

Czy bańka kryptowalut wreszcie pękła? A może to tylko chwilowe odreagowanie i już niedługo cały rynek będzie zdobywał kolejne szczyty? Ostatnie miesiące są dla całego świata kryptowalut dosyć pesymistyczne. Z rynku wypłynęły setki milionów dolarów, a niektóre projekty przestały istnieć. Pomimo tego dalej są kryptowaluty, które cieszą się szczególnym zaufaniem ze strony inwestorów. W tym rankingu z całą pewnością króluje Bitcoin, którego cena ciągle imponuje. Jakie perspektywy ma przed sobą Bitcoin i cały świat kryptowalut? Wydaję się, że bardzo dobre. Na pewno obecnie przy kupnie BTC warto skorzystać z zaufanych ofert handlu. Platforma Bitiq oferuje pomoc i pośrednictwo w kupnie i sprzedaży Bitcoina. Wydaje się, że dla mniej zaawansowanych użytkowników jest to znakomita propozycja.

Czy warto teraz kupić lub sprzedać Bitcoina?

Inwestycja w kryptowaluty często wiąże się z olbrzymimi emocjami. Niestety, emocje na rynku zazwyczaj są przyczyną porażki. Wśród inwestorów dominują strach i chciwość, które skłaniają ich do podejmowania nieprzemyślanych decyzji. Pod wpływem paniki inwestorzy z ulicy często wyprzedają swoje aktywa, żeby później entuzjastycznie odkupić je na samym szczycie. Psychologia odgrywa szczególną rolę w inwestowaniu.

Decyzję o sprzedaży i kupnie Bitcoina należy podjąć samodzielnie – na podstawie swojej sytuacji życiowej. Czynników, które należy wziąć pod uwagę, jest wiele. Są to między innymi: średnia cena zakupu, ilość środków przeznaczona na zakup czy wielkość posiadanej poduszki finansowej. Kupuj, gdy leje się krew – mówi jedna z popularnych giełdowych sentencji. Spadki mogą być okazją do zakupów, ale tak naprawdę nikt nie wie, jak duże one będą.

Z drugiej strony wiele osób mówi, aby nie łapać spadających noży. Kupowanie spadających aktywów wiąże się z ryzykiem. Nie mamy przecież gwarancji, że w przyszłości cena wróci do starych poziomów. Która strona ma racje? Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Należy jednak dobrze się zastanowić, czy jesteśmy gotowi trzymać Bitcoina przez kolejne miesiące, a nawet lata.

Firmy związane z kryptowalutami rosną w siłę

Warto zwrócić uwagę na fakt, że rynek kryptowalut przez ostatni czas mocno wyszedł z cienia. Można to zaobserwować, chociażby przez rosnącą popularność firm świadczących usługi związane z kryptowalutami. Jednym z ciekawszych przykładów jest firma Crypto.com, która szczególnie mocno angażuje się w sport. Crypto.com jest jednym ze sponsorów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w 2022 roku w Katarze. Ponadto firma współpracuje z klubami sportowymi, takimi jak PSG. Marketing Crypto.com jest naprawdę solidny i prawdopodobnie wiele osób niezwiązanych ze światem kryptowalut kojarzy firmę albo chociaż jej logo.

Co dalej będzie z Bitcoinem?

W świecie kryptowalut zdarzają się różne zawirowania. Pomimo to, rynek ten jest dużo bardziej dojrzały, niż chociażby w 2020 roku. Inwestorami często są ogromne instytucje finansowe, które dysponują kapitałem rzędu setek milionów dolarów. Chociaż kryptowalutom daleko do rynku akcji czy obligacji, to należy pamiętać, że jest to bardzo młody rynek. Kryptowaluty ciągle są w początkowej fazie rozwoju, o czym świadczy, chociażby poziom ich adaptacji. Czy czeka nas koniec Bitcoina i pozostałych kryptowalut? Wszystko jest możliwe, jednak Bitcoin miał upaść już wiele razy. Na przekór wszystkim pesymistom do tej pory zawsze wstawał silniejszy. Czy tak też będzie i tym razem? Czas to zweryfikuje! Są jednak wydarzenia, takie jak ustanowienie Bitcoina legalnym środkiem płatniczym w Salwadorze, które napawają optymizmem. Już w najbliższym czasie możemy być świadkami nowej rekordowej ceny Bitcoina…albo definitywnego upadku.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.