Czas zmienić postrzeganie krypto

Krypto przemysł oraz technologia blockchain będą miały znaczący wpływ na życie nie tylko pasjonatów, ale i również ‚zwykłych’ obywateli– tak twierdzi dyrektor generalny Circle, Jeremy Allaire. Swoje zdanie wygłosił na panelu Wiosennych Spotkań 2019 Banku Światowego oraz Międzynarodowego Funduszu Walutowego (IMF) w Waszyngtonie.

Pieniądze i płatności w erze cyfrowej”

Tak CEO Circle zatytułował swój panel, w którym omówił zarówno potencjał jak i problemy związane z rozwojem kryptografii i technologii blockchain.

Rozważając poważny problem zaufania wzajemnych koneksji pomiędzy ludzkością a technologią (w szczególności technologią blockchain), Allaire przedstawił odważną koncepcję głoszącą:

„in crypto we trust”

„wierzymy w krypto”

Allaire wyjaśnił swoje stanowisko w prosty sposób. Twierdzi, że w przeciwieństwie do polegania na ‚cennych’ osobistościach czy skorumpowanych pośrednikach, wykorzystanie kryptograficznych możliwości pozwoliłoby na znacznie bardziej prywatne, odporne, bezpieczne i samodzielne formy transakcji.

W swoim przemówieniu stwierdził ponadto, że:

„Przemysł kryptograficzny nie dotyczy tylko płatności cyfrowych. Dotyczy on fundamentalnie nowej infrastruktury, pozwalającej na przechowywanie ważnych danych i zapewniającej zdecentralizowaną i bezpieczną podstawę do budowy nowych rozwiązań.”

Stanowisko Allaire’a nie odbiega od rzeczywistości. Coraz więcej instytucji, również instytucji monetarnych, sięga do technologii blockchain, usprawniając tym samym swoje systemy. Coraz więcej osób zdaje się rozumieć, że kryptografia nie opiera się jedynie na Bitcoinie czy kopalniach kryptowalut. Przemysł kryptograficzny zatacza coraz szersze kręgi, stając się przystępnym dla znacznie szerszego grona niż kilka lat temu.