CurioInvest i MERJ łączą siły, aby tokenizować luksusowe samochody

Platforma inwestycyjna CurioInvest współpracuje z giełdą MERJ Digital Assets Exchange w ramach projektu tokenizacji rzadkich luksusowych samochodów, informuje Bloomberg .

Monety CT1 będą notowane na licencjonowanej giełdzie Seszeli MERJ, specjalizującej się w cyfrowych aktywach o cechach papierów wartościowych. W sumie planuje się tokenizację 500 kolekcjonerskich samochodów o wartości ponad 200 milionów dolarów.

CurioInvest informuje, że jeden z pierwszych będzie tokenizowany Ferrari F12tdf, którego cena wynosi około 1,1 miliona USD. Firmy planują sprzedać tokeny CT1 za 1 USD.

Ferrari F12tdf

Być może jest pewien facet z Ugandy, który może zainwestować w rzadki samochód znajdujący się w Stuttgarcie, symbolizowany przez firmę z Liechtensteinu. Wszystko to jest zgodne z obowiązującymi przepisami ”- powiedział Jim Needham, menedżer ds. Strategii cyfrowej MERJ.

Według firmy konsultingowej Knight Frank, w latach 2007-2017 samochody zabytkowe wzrosły o 330% – stopa zwrotu z inwestycji przewyższa tradycyjne instrumenty finansowe, takie jak akcje i obligacje.

https://www.bnnbloomberg.ca/want-to-own-a-ferrari-now-you-can-through-a-new-digital-token-1.1382717

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.