CTO Tron odchodzi, oskarżając Justina Sun’a o centralizację projektu

Lucien Chen, CTO i współzałożyciel platformy zdecentralizowanych aplikacji Tron, ogłosił wycofanie się z projektu. Jednocześnie oskarżył szefa Trona, Justina Suna, że obecny projekt nie oferuje żadnej rzeczywistej decentralizacji. Dodał także, że wprowadzi w życie pierwotne założenia platformy Tron, ale pod swoim szyldem.

Nowy projekt Chen nazywa się Volume Network (VOL) i będzie wykorzystywał algorytm PoST. Kopanie będzie prowadzone przy pomocy dysków twardych użytkowników, które, jak mówi Lucien Chen, „dadzą prawdziwą decentralizację”.

Obecny algorytm konsensusu Tron’a. Chen nazywa „mechanizmem pseudo-zdecentralizowanym”.

Jestem bardzo smutny, widząc, że projekt, który rozwijał się wraz ze mną, przerodził się w to, co mamy dzisiaj. Zdecydowałem się rozpocząć nowy projekt – Volume Network (VOL)” – napisał Lucien Chen.

Chen dodaje również, że obecny projekt Tron został całkowicie stworzony przez niego, a jako osoba, która zna całą historię od wewnątrz, Chen mówi, że „prawdziwe” aplikacje na nim oparte nie mogą działać.

Według niego, Volume Network nie przeprowadzi ICO ani IEO. Początkowo, aby zapewnić płynność na rynku, 3% tokenów zostanie wprowadzonych do obiegu, a pozostałe 97% będzie dostępne dla górnictwa. Przy łącznej kapitalizacji 1 miliona USD początkowa oferta VOL będzie wynosić 30 000 USD.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.