Craig Wright: Nie mogę zapłacić krewnym Dave’a Claymana 500 000 BTC

Craig Wright, samozwańczy twórca Bitcoina, powiedział, że nie może zapłacić 500 000 BTC (> 4,5 miliarda dolarów) krewnym Dave’a Kleimana i tym samym rozwiązać sprawę. Wright twierdzi, że nie ma takiej ilości BTC.

Zgodnie z dokumentami Sądu Federalnego Południowego Dystryktu Florydy, Wright odmówił udziału w porozumieniu w sprawie roszczeń dotyczących połowy własności intelektualnej i Citcoinów wydobytych przed 2014 r. Rozprawa zostanie wznowiona.

W lutym 2018 r. Ira Kleiman, brat zmarłego Dave’a Kleimana, złożył pozew przeciwko Craigowi Wrightowi, oskarżając go o sprzeniewierzenie 1,1 miliona BTC. W pozwie stwierdzono, że Wright manipulował dokumentami biznesowymi, e-mailami i dokonywał innych nieuczciwych działań.

Pod koniec sierpnia tego roku Sąd Federalny Południowego Dystryktu Florydy postanowił odzyskać od Australijczyka na rzecz krewnych Kleimana połowę wszystkich Bitcoinów i praw własności intelektualnej, które posiadał do 2014 roku.

Podczas jednego ze spotkań pod koniec czerwca Craig Wright nie był w stanie przedstawić dowodów na dostęp do monet związanych z twórcą Bitcoin.

Następne spotkanie Kleiman przeciwko Wrightowi zaplanowano na 30 marca 2020 r.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.