ConsenSys zwalnia 60% personelu

Firma informatyczna oparta o Blockchain- ConsenSys-  może dokonać znacznych cięć kadrowych w najbliższym czasie, jak donosi serwis informacyjny Verge.

Jak podaje źródło, firma ConsenSys aktualnie wycofuje się ze startupów, które wcześniej wspierała. Będzie to miało z pewnością ogromny wpływ na siłę przerobową firmy. W szczególności na jej wewnętrzny inkubator, jakim jest ConsenSys Labs. Źródło podaje, że liczba zwalnianych pracowników może wynosić od 50 do 60 procent z obecnie zatrudnianych 1200.

ConsenSys Labs również zostaje zrestrukturyzowane. Przestaje być inkubatorem, zamiast tego będzie działać jako bardziej tradycyjny inwestor.

Raport z całego zajścia opiera się m.in.: na liście ConsenSys do pracowników. Firma w piśmie ogłosiła plany usprawnienia i zaostrzenia planu biznesowego w coraz bardziej konkurencyjnej przestrzeni Blockchain.

Prezes firmy, Joseph Lubin, miał wypowiedzieć się na ten temat:

„[…] Musimy zachować, a w niektórych przypadkach odzyskać, trzeźwy i ostry sposób myślenia, który uczynił nas takimi jakimi jesteśmy dziś. […]”

Firma planuje potencjalnie transfery swoich pracowników do innych, zamkniętych projektów. Jak podaje źródło jednak, Lubin nie wyklucza zwolnień.

Firma nie zaprzeczyła pogłoskom odnośnie zwolnień. Rzekomo omawia sytuację z każdym projektem, by określić ścieżkę ku rozwojowi, czy to wewnętrznie jako ConsenSys 2.0, czy jako podmiot zewnętrzny.