CoinText uruchomił portfel kryptowalutowy oparty na SMS-ach w 33 krajach

CoinText.io, platforma oparta na SMS-ach, która umożliwia wysyłanie i otrzymywanie transakcji kryptowalutowych bez smartfona lub połączenia z Internetem, rozszerzyła swoje usługi na Tajwan, Węgry, Estonię, Portoryko i Słowenię, dzięki czemu liczba obsługiwanych krajów wzrosła do 33.

Mieszkańcy Tajwanu, Słowenii, Węgier, Estonii i Portoryko będą teraz mogli wysyłać i odbierać kryptowaluty, po prostu wpisując komendy tekstowe na dowolnym telefonie komórkowym.

Istnieją co najmniej 4,4 miliarda ludzi z telefonami komórkowymi. CoinText zapewnia im bezstresowy środek natychmiastowej transakcji bezpośrednio ze sobą „- powiedział założyciel CoinText i CTO Vin Armani.

Główną zaletą przewagi nad konkurencją usługi świadczonej przez CoinText jest fakt, że nie wymaga rejestracji ani konkretnych aplikacji, w przeciwieństwie do innych portfeli z kryptowalutami. Jak podkreśla zespół CoinText, wszystko, czego potrzebujemy do przeprowadzania transakcji kryptowalutowych, to tylko telefon komórkowy dowolnego modelu. Portfel obsługuje Litecoin (LTC), Dash (DASH), Bitcoin Cash (BCH) i kilka innych altcoinów.

Wysyłanie krypto bez połączenia z Internetem to nowe zjawisko. Usługa nie obsługuje tak ugruntowanych monet, jak BTC i ETH. Z drugiej strony taki rodzaj portfela może być bardzo przydatny w krajach rozwijających się z ograniczonym dostępem do Internetu i smartfonów.