Coinbase zwrócił się do SEC o wyjaśnienie w sprawie stakingu

Coinbase zwrócił się do SEC o jasne wyjaśnienie zasad i wytycznych dotyczących usług stakingu a także innych kontrowersyjnych aspektów branży kryptowalut. Giełda opublikowała list otwarty pod tym linkiem.

Amerykańska firma wyjaśnia punkt po punkcie, dlaczego staking nie mieści się w parametrach testu Howeya. Co oznacza, że taka usługa nie jest papierem wartościowym.

Czym jest test Howeya i dlaczego jest tak ważny w kryptowalutach? Przeczytaj nasz inny artykuł.

Giełda nie wyklucza, że niektóre oferty mogą być podobne do produktów inwestycyjnych (czyli papierów wartościowych). Ale nie wszystkie produkty powinny być „zlepione”.

„Usługi stakingu nie są monolitem. Istnieje wiele różnych modeli. Niektóre z nich mogą należeć do kategorii ofert kontraktów inwestycyjnych. Ale podstawowe usługi stakingowe, które opisujemy w tym liście, nie są.”

Firma dodaje, że obecnie nie ma ustalonych zasad w prawie, które w pełni odnoszą się do formatu usług stakingowych. Coinbase wzywa więc SEC do opracowania procedury rejestracyjnej. To znaczy, aby firmy mogły formalnie zatwierdzić swoje usługi stakingu u regulatora.

Coinbase prowadzi obecnie rozmowy w sprawie utworzenia nowej giełdy poza jurysdykcją USA. Jest to ich ubezpieczenie na wypadek, gdyby regulator nadal ingerował w branżę.

Comments (No)

Leave a Reply