Coinbase wyłącza wysyłanie NFT w aplikacji na iOS

Giełda Coinbase wyłączyła możliwość wysyłania NFT w swojej aplikacji Coinbase Wallet na iOS po tym, jak Apple zażądało od niej zapłaty 30% prowizji za gaz.


Zespół platformy poinformował, że gigant technologiczny zablokował najnowszą wersję Coinbase Wallet przed wyłączeniem funkcji, o której mowa.

Apple twierdzi, że gaz wymagany do wysłania NFT musi zostać zapłacony za pośrednictwem ich systemu In-App Purchase, aby mogli otrzymać 30% [prowizji] od prowizji.

Giełda nazwała to niemożliwym, skrytykowała system Apple i stwierdziła, że nie mogłaby się do tego zastosować, nawet gdyby chciała. W oświadczeniu platformy czytamy:

Największy wpływ ta zmiana ma na użytkowników iPhone’ów, którzy posiadają NFT. […] Apple po prostu znacznie utrudniło ich przenoszenie do innych portfeli i prezentowanie znajomym lub rodzinie

Coinbase przyznał, że był to błąd ze strony Apple i wezwał firmę do negocjacji.

Współzałożyciel MetaMask i były pracownik Apple – Dan Finley, skrytykował technologicznego giganta za „nadużywanie swojego monopolu”.

O, w tej sprawie będę absolutnie solidarny. Zakładam, że MetaMask i każdy inny portfel jest następny. Jestem gotów pozbyć się ekosystemu Apple. Prowizja w wysokości 30% to nadużycie monopolu. Tim Cook [CEO Apple] przywdział ekran Wielkiego Brata.

Przypomnijmy, że Apple zgodziło się na sprzedaż NFT w aplikacjach w App Store.

 

Comments (No)

Leave a Reply