Coinbase wstrzymuje handel XRP

Giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła, że wkrótce zdelistuje XRP na swojej platformie dla użytkowników na całym świecie.

Według posta na blogu Coinbase, rynki XRP zostały wprowadzone w tryb „tylko zamówienia z limitem” 28 grudnia, a giełda całkowicie je zamknie 19 stycznia. Jednocześnie klienci nadal będą mogli uzyskać dostęp do swoich portfeli. Użytkownicy otrzymają tokeny Spark z ostatniego airdropa. Wsparcie XRP dla usług przechowywania Coinbase Custody i Coinbase Wallet będzie kontynuowane.

Będziemy nadal monitorować rozwój XRP z prawnego punktu widzenia i powiadomimy klientów, gdy będziemy mieć więcej informacji” – pisze Coinbase.

Wiele firm przestało współpracować z XRP po tym, jak amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) złożyła w zeszłym tygodniu pozew przeciwko emitentowi XRP Ripple i jego kierownictwu, oskarżając je o sprzedaż nienotowanych papierów wartościowych o wartości 1,3 miliarda dolarów.

Coinbase do tej pory jest największą giełdą, na której zdecydowano się zatrzymać handel XRP. Szacuje się, że giełda stanowi około 8,5% globalnego wolumenu obrotu XRP. Wcześniej Bitstamp ogłosił ograniczenia dostępu amerykańskich klientów do XRP.

Coinbase jest częścią grupy Crypto Rating Council, która specjalizuje się w ocenie aktywów kryptowalutowych pod kątem prawdopodobieństwa uznania ich za papiery wartościowe. W sierpniu 2019 roku organizacja przyznała XRP 4 punkty, uznając tym samym, że pod wieloma względami jej cechy są podobne do papierów wartościowych. Kilku innych członków Crypto Rating Council, takich jak OkCoin i CrossTower, już ogłosiło wycofanie XRP z listy.

Giełdy kryptowalut nie są zarejestrowane w SEC. To ich osobisty wybór, ponieważ rejestracja jest obarczona trudnościami i zwiększonymi kosztami. Dlatego w ich najlepszym interesie jest, aby nie oferować obrotu papierami wartościowymi. Ma to na celu ich ochronę, a nie ochronę klientów”- powiedział analityk Alex Kruger.

źródło: https://blog.coinbase.com/coinbase-will-suspend-trading-in-xrp-on-january-19-2e09652dbf57

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.