Coinbase wprowadza Staking ETH2 dla klientów z Wielkiej Brytanii i Niemiec

Stake Ethereum 2.0 na Coinbase do 5% rocznie

Giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła, że ​​klienci z Wielkiej Brytanii i Niemiec będą mogli zdobywać nagrody za stakowanie na blockchainie Ethereum 2.0.

Token ETH2

Dyrektor generalny Coinbase Europe, Marcus Hughes, powiedział, że posiadacze Etheru, którzy stakujją monety, otrzymają nagrody w wysokości do 5% rocznie. Oprócz tego Coinbase usunął wymóg minimalnego salda 32 ETH, jednak KYC jest wymagane. Wcześniej stakowanie na platformie było dostępne tylko dla użytkowników z USA. Staking będzie działał poprzez kontrakt Ethereum 2.0, natomiast na giełdzie będzie krążył własny wirtualny token ETH2, którego kurs będzie zawsze równy kursowi ETH. Tym samym klienci giełdy potencjalnie będą mogli odsprzedawać sobie nawzajem udział, mimo że prawdziwe ETH pozostanie zablokowane w inteligentnym kontrakcie. Ta możliwość nie została jeszcze wdrożona.

Po uruchomieniu Ethereum 2.0 i odblokowaniu monet w stakingu, wszystkie ETH2 na saldach klientów Coinbase zostaną z powrotem przekonwertowane na ETH, już na nowym blockchainie. „W ostatnich miesiącach zaobserwowaliśmy znaczny wzrost liczby klientów niemieckich i brytyjskich kupujących Ether… Wierzymy, że ułatwiając stakowanie, co jest bardzo trudne do wykonania indywidualnie, możemy odegrać rolę w rozwoju dostępu do tej kluczowej części krypto-gospodarki dla klientów giełdowych…

Po przekonwertowaniu z ETH na ETH2, monety są automatycznie dodawane do puli Coinbase. Giełda tworzy walidatory w imieniu swoich klientów i generuje w zamian nagrody”- powiedział Hughes. Coinbase po raz pierwszy zaoferował nagrody za stakowanie w 2020 r. na blockchainach Tezos i Cosmos, a wprowadzenie stakowania Ethereum 2.0 było wynikiem zapotrzebowania klientów.

Giełda Mandala – powtórzy sukces Binance?

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.