Coinbase testuje możliwości ChatGPT do weryfikacji tokenów ERC-20

Wczoraj, 20 marca, giełda kryptowalut Coinbase opublikowała wyniki ciekawego eksperymentu z ChatGPT. Giełda wykorzystała chatbota do przetestowania bezpieczeństwa tokenów opartych na ERC-20. Wyniki okazały się mieszane.

W testach program był zobowiązany do oceny ryzyka na 20 projektach. W 60% przypadków wnioski ChatGPT całkowicie pokrywały się z wynikami zespołu giełdy.

W pozostałych 40% ocena znacznie się różniła. W pięciu na osiem przypadków chatbot popełnił błąd, oznaczając token o wysokim ryzyku jako wiarygodny.

Giełda zauważyła, że taki błąd uniemożliwia włączenie ChatGPT do procesu audytu tokenów. Ale z drugiej strony, technologia ma potencjał.

Raport mówi, że Coinbase będzie nadal badać możliwości oprogramowania opartego na AI. A gdy dokładność raportów ChatGPT będzie wystarczająco wysoka, narzędzie stanie się stałym „asystentem” zespołu giełdy.

Co ciekawe, mimo to firma nie rozważa w pełni zautomatyzowanego audytu. Przynajmniej na razie.

Głównymi problemami podczas audytu tokenów za pośrednictwem chatbota są niespójność wyników oraz ich zawodność wynikająca z niewystarczającego kontekstu. Ponadto, wydanie aktualizacji dla ChatGPT z pewnością podważy wiarygodność ustaleń z poprzednich wersji.

Wcześniej pojawiły się infoacje, że chatbot znalazł liczne „dziury” w inteligentnym kontrakcie Ethereum. Weryfikacja wskazała te podatności, które spowodowały, że blockchain padł ofiarą hacku w 2018 roku.

Comments (No)

Leave a Reply