Coinbase przejmuje platformę analityczną Skew

Coinbase przejmuje Skew

Giełda Coinbase ogłosiła zbliżające się przejęcie firmy Skew, dostawcy danych z rynków kryptowalut. Nie określono kwoty umowy, która ostatecznie będzie zrealizowana w drugim kwartale bieżącego roku.

Giełda planuje podłączyć usługi w Skew do platformy brokerskiej Coinbase Prime dla inwestorów instytucjonalnych. Narzędzia uzupełnią dotychczasową funkcjonalność.

„Duzi klienci potrzebują prawidłowej wyceny aktywów. Po dołączeniu do nas Skew będą mieli dostęp do dynamicznych, zagregowanych danych rynkowych w czasie rzeczywistym, do handlu na rynkach kasowych i instrumentów pochodnych ”- napisał wiceprezes platformy Greg Tusar.

Ponad 7000 inwestorów instytucjonalnych powierzyło Coinbase 122 miliardy dolarów, co stanowi ponad połowę jego całkowitych aktywów (233 miliardy dolarów na 31 marca 2021 r.).

Od momentu powstania w 2018 roku, Skew ma ponad 100 klientów, w tym One River Asset Management i Susquehanna International Group.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2020 roku Skew przyciągnął 5 milionów dolarów inwestycji. Firma zaplanowała uruchomienie usługi realizacji transakcji i elektronicznej platformy brokerskiej dla klientów instytucjonalnych, aby zbiegły się w czasie z tym wydarzeniem.

Coraz więcej przejęć Coinbase

To kolejne przejęcie Coinbase. Wcześniej przejęto Tagomi za 75 milionów dolarów, w styczniu 2021 r. giełda kryptowalut przejęła usługę Routefire, która specjalizuje się w realizacji dużych transakcji w kryptowalutach. Coinbase przejęło również Bison Trails, dostawcę rozwiązań infrastrukturalnych typu blockchain .

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.