Coinbase planuje handel kontraktami terminowymi w USA

Kontrakty terminowe na Coinbase

By wprowadzić kontrakty terminowe, giełda kryptowalut musi uzyskać pozwolenie od dwóch regulatorów.

Giełda Coinbase złożyła wniosek o rejestrację jako sprzedawca do Komisji Futures w US National Futures Association (NFA).

Jeśli NFA zatwierdzi wniosek, giełda będzie musiała zarejestrować się w Commodity Futures Trading Commission (CFTC). Po uzyskaniu zezwoleń od dwóch regulatorów giełda będzie mogła handlować instrumentami pochodnymi.

To kolejny krok w rozwoju naszych usług: zaoferujemy klientom handel kontraktami terminowymi i instrumentami pochodnymi. Celem jest dalszy rozwój kryptoekonomiki”.

Wniosek został złożony w imieniu Coinbase Financial Markets, firma jest oznaczona na stronie jako „potencjalny członek NFA”. Joseph Nicholson jest wymieniony jako dyrektor generalny Coinbase Financial Markets na stronie internetowej stowarzyszenia.

Przewidujemy, że proces zatwierdzania może potrwać długo, ale liczymy na współpracę z NFA” – powiedział rzecznik CoinDesk.

Inne giełdy krypto – FTX, Binance, OKEx i Kraken już handlują instrumentami pochodnymi w innych krajach. Po raz pierwszy handel kontraktami terminowymi na kryptowaluty w USA został uruchomiony przez CME Group w 2017 roku.

FTX niedawno nabyła firmę z licencją CFTC, aby handlować kontraktami terminowymi na kryptowaluty. W marcu tego roku Chicago Board Options Exchange CBOE ogłosiła plany wznowienia handlu kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi.

W kwietniu tego roku Coinbase przejął firmę badawczą Skew. Zajmuje się śledzeniem rynku kryptowalutowych instrumentów pochodnych. Giełda planuje zintegrować Skew z platformą Coinbase Prime, z której korzystają inwestorzy instytucjonalni.

 

Comments (No)

Leave a Reply