Coinbase doda Ethereum Classic a Binance handel parami ETC/BNB i ETC/USDT: ceny rynkowe ETC wzrosły o 25%

Dwie główne giełdy kryptowalut, a mianowicie Coinbase i Binance, ogłosiły, że zaczną obsługiwać Ethereum Classic (ETC) w nadchodzących miesiącach.

Cena rynkowa ETC skoczyła o 25% w ciągu kilku godzin po publikacji postów w sieciach społecznościowych.

Z przyjemnością ogłaszamy zamiar dodania Ethereum Classic (ETC) na Coinbase w nadchodzących miesiącach. Ogłaszamy to zarówno wewnętrznie, jak i publicznie, zgodnie z naszym procesem dodawania nowych zasobów „.

Coinbase już rozpoczęła realizację swoich obietnic.

Klienci mogą spodziewać się publicznych interfejsów API i innych znaków informujących, że zasób jest dodawany. Kiedy dojdziemy do końcowej fazy testowania integracji technicznej, której spodziewamy się w ciągu najbliższych kilku miesięcy, publicznie ogłosimy datę rozpoczęcia handlu za pośrednictwem naszego bloga i Twittera„.

Po zakończeniu oficjalnej procedury umieszczania tokena, grupa nowych usług stanie się dostępna dla użytkowników. Obejmą one Coinbase Custody (system administrowania depozytami i wypłatami ETC) oraz wsparcie handlowe dla Ethereum Classic na platformach Coinbase Pro i Coinbase Prime.

W tym samym czasie Binance, który niedawno przeniósł swoją siedzibę z Hongkongu na Maltę, wydał podobny komunikat na swojej oficjalnej stronie internetowej:

Fellow Binancians, Binance otworzy handel parami  ETC/BNB i ETC/USDT „.

Powyższe informacje wywołały znaczny wzrost cen na rynku ETC: kryptowaluta osiągnęła 16 dolarów, zanim ustabilizowała się na poziomie 15 USD po korekcie.