Co to jest Pepe Coin? Jak i gdzie kupić PEPE?

W ostatnim czasie ogromną popularność zdobył meme coin inspirowany memem „Pepe The Frog” – Pepe Coin (PEPE). Odnotował on ogromny wzrost, a niektórzy użytkownicy zarobili miliony dolarów z inwestycji kilku USD. Token postanowiły notować największe giełdy krypto na świecie. W dzisiejszym poradniku wyjaśniamy jak i gdzie kupić Pepe Coin (PEPE), co to wogóle jest za token, czy jest to SCAM oraz czy warto w niego inwestować.

Gdzie kupić Pepe Coin? Lista giełd

Chociaż Pepe Coin to bardzo młody projekt, do tego nie podparty żadnymi fundamentami, wiele największych giełd kryptowalut postanowiło dodać PEPE do swojej oferty. Token ten można już kupić m.in. na największej giełdzie kryptowalut na świecie, a mianowicie www.binance.com. Niemniej jednak jest on również dostępny na kilku innych platformach:

Jak kupić PEPE?

Gdy zdecydujemy się już na giełdę kryptowalut (nasza redakcja poleca www.binance.com), czas założyć na niej konto. Aby zarejestrować się na Binance przejdź na www.binance.com/pl, wpisz swój adres email (lub numer telefonu), hasło oraz potwierdź kodem, który otrzymasz. Następnie przejdź weryfikację tożsamości – przesyłając zdjęcie dokumentu oraz selfie twarzy za pomocą aplikacji.

pepe coin jak kupić

Drugim krokiem jest dokonanie wpłaty. Przejdźmy do naszego portfela, a następnie kliknijmy Wpłata. Wybierzmy kryptowaluty lub waluty fiat i złóżmy depozyt.

pepe coin jak i gdzie kupic

Trzecim i ostatnim krokiem jest zakup Pepe Coin. Przechodzimy do rynku spot z poziomu górnego menu, a dokładnie zakładki Handluj. Po prawej wyszukujemy pary PEPE/USDT i klikamy na nią. Na dole po środku możemy złożyć zlecenie kupna Pepe.

zakup pepe na binance

Tak więc, skoro wiesz już jak i gdzie kupić Pepe, wyjaśnimy po krótce co to wogóle jest za token i w czym tkwi fenomen wzrostu jego ceny.

W tym artykule dowiesz się gdzie sprzedać bitcoiny

Co to jest Pepe Coin (PEPE)?

PEPE wystartował w połowie kwietnia 2023 roku, a pierwszy zapis na Etherscan miał miejsce 18 kwietnia. Mniej niż trzy tygodnie później kryptowaluta miała kapitalizację rynkową ponad miliarda dolarów. Tym samym udało się jej wejść do TOP 50 największych kryptowalut pod względem market capu.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, PEPE można handlować na Binance, KuCoin, OKX i kilku mniejszych giełdach scentralizowanych. Niemniej jednak token jest również dostępny na DEXach – np. Uniswap.

gdzie kupic pepe coin

Gdzie kupić Pepe Coin (PEPE) | Lista giełd źródło: Coinmarketcap

Według oficjalnej strony, memecoin PEPE ma być „najbardziej memowym istniejącym memecoinem”. Strona zawiera wiele odniesień do innych popularnych tokenów, takich jak Shiba Inu (SHIB), Floki Inu (FLOKI), Dogecoin (DOGE) i tak dalej.

Z założenia PEPE nie ma wartości wewnętrznej i jest to wyraźnie zaznaczone na stronie internetowej:

„PEPE to meme coin bez wartości wewnętrznej lub oczekiwania zwrotu finansowego. Nie ma formalnego zespołu ani road mapu. Moneta jest całkowicie bezużyteczna i przeznaczona wyłącznie do celów rozrywkowych.”

Warto zauważyć, że nie jest to nic nowego w dziedzinie kryptowalut. Wiele memecoinów w przeszłości jawnie głosiło, iż nie mają żadnej wartości.

Chociaż zespół stojący za PEPE opiera się na popularnym memie, twierdzi, że nie jest powiązany z Pepe the Frog. Wręcz przeciwnie – celem tokena jest „po prostu oddanie hołdu memowi, który wszyscy kochamy i rozpoznajemy”.

Czym jednak jest Pepe the Frog? Jest to postać z kreskówki stworzona przez rysownika Matta Furie. Pepe zadebiutował w 2005 roku w komiksie Furiego „Boy’s Club”.

Pepe coin – wizja, cel, tokenomia, ekosystem

Chociaż zespół Pepe Coin (PEPE) twierdzi, że nie ma żadnych planów co do projektu, inaczej wynika patrząc na opublikowany przez nich obrazek:

pepe coin

Całkowita podaż tokenów PEPE wynosi 420,690,000,000 sztuk. Sama w sobie liczba ta stanowi hołd dla popularnych memów numerycznych, czyli 4:20 i 69.

93,1% podaży zostało wysłane do puli płynności, tokeny LP zostały spalone, a sam kontrakt został zamknięty. Pozostałe 6,9% jest przechowywane w portfelu multi-sig i ma zostać wykorzystane do przyszłych notowań na scentralizowanych giełdach, pulach płynności i mostach. Tak przynajmniej wynika z oficjalnej strony internetowej. Możesz również śledzić ten portfel za pomocą nazwy ENS „pepecexwallet.eth.”

Ekosystem PEPE memecoinów rośnie z dnia na dzień. Na dzień dzisiejszy (czyli 6 maja) – dwa tygodnie po jego wstępnym uruchomieniu – token ma już 108 tysięcy posiadaczy, według Etherescan.

hodlerzy pepe

Oficjalna grupa Telegram Pepe Coin może pochwalić się dziesiątkami tysięcy członków i setkami tysięcy wiadomości dziennie. Twitter, choć utworzony w kwietniu, ma już ponad 262 tys. followersów.

Twitter Pepe Coin

Twitter Pepe Coin

Pepe Coin – czy to scam? Czy warto inwestować?

Kupując i inwestując w Pepe Coin musisz być świadomy ryzyka, które się z tym wiąże. Wówczas będziesz mógł sam sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto inwestować w PEPE i czy jest to SCAM. Tak więc, na co trzeba uważać?

  • PEPE jest jedną z najbardziej zmiennych kryptowalut od czasu powstania. Wahania cen są naprawdę ogromne ogromne.
  • Im bardziej memecoin staje się popularny, tym więcej oszustów próbuje wykorzystać go jak przynętę i wyłudzić od ludzi ciężko zarobione pieniądze.

Comments (No)

Leave a Reply