Co to jest Binance Account Bound (BAB)?

Prawdopodobnie każdy, kto jest choć trochę zaznajomiony z technologią distributed ledger, wie, że do identyfikacji tożsamości i przechowywania danych osobowych można wykorzystać specjalne tokeny sieci blockchain. Jednak do niedawna metoda ta nie znalazła prawie żadnego zastosowania w praktyce.

Zespół Binance postanowił wypełnić tę lukę, dając każdemu ze swoich klientów możliwość wybicia osobistego tokena Binance Account Bound (BAB). Może on służyć jako osobisty identyfikator w aplikacjach Web3 i podkreśli Twoją nowoczesną i zaawansowaną osobę. Wyjaśnimy czym jest Binance Account Bound bardziej szczegółowo.

Czym jest Binance Account Bound (BAB)

Token Binance Account Bound jest niezbywalnym NFT. Każdy token jest unikalny i trwale związany z jej właścicielem. Niezbywalne aktywo Binance Account Bound jest używane w miejscach, w których wymagana jest weryfikacja tożsamości, takich jak udowodnienie praw autorskich, dokumentów edukacyjnych itp.

Właściciele tokena BAB mogą udowodnić, że są zweryfikowanymi klientami giełdy Binance, ponieważ tylko ci, którzy przeszli KYC, mogą go wybić.

Token Binance Account Bound zawsze istnieje tylko w jednej wersji i jest związany z jednym konkretnym adresem danej sieci blockchain. Wybijasz go na Binance, ale przechowujesz w swoim osobistym portfelu, którego adres podałeś podczas tworzenia.

Nie powinieneś utożsamiać tokenów Binance Account Bound ze zwykłymi NFT. Są one emitowane według zupełnie innego standardu i w żaden sposób nie nawiązują bezpośrednio do świata finansów. Ich głównym celem jest przechowywanie unikalnych danych w blockchainie. Koncepcja niezbywalnych tokenów SBT została sformułowana w 2022 roku przez założyciela kryptowaluty ETH, Vitalika Buterina.

Ważne: token Binance Account Bound (BAB) nie ma wartości rynkowej. Nie można go sprzedać na giełdzie lub kantorze, ani po prostu przenieść do innego portfela. Może być własnością tylko jego twórcy, który w razie potrzeby może zniszczyć wybity egzemplarz. Blockchain nie może zostać zhakowany, co oznacza, że Twoje dane, zaszyfrowane w tokenie BAB, są całkowicie bezpieczne.

Jak zdobyć token BAB?

Tokeny Binance Account Bound (BAB) są wybijane, czyli wydawane osobiście za pomocą specjalnego oprogramowania. Dostęp do interfejsu internetowego do ich stworzenia można uzyskać dopiero po założeniu konta i przejściu weryfikacji tożsamości na platformie Binance. Link do strony tworzenia tokenów BAB znajduje się pod adresem https://www.binance.com/pl/babt. Wybicie tokena Binance Account Bound nie jest darmowe. Aby go stworzyć należy posiadać równowartość 1 BUSD w dowolnym aktywie w portfelu giełdy.

binance account bound bab token

Oprócz zweryfikowanego konta Binance, musisz również zainstalować Metamask lub Trust Wallet na swoim urządzeniu. Możesz również skorzystać z innej aplikacji, która obsługuje adresy Binance Smart Chain i opcję Wallet Connect. Po utworzeniu i skonfigurowaniu portfela należy go zsynchronizować z platformą Binance.

portfele na token bab

Podłączanie portfela

Najpierw należy zalogować się na swoje konto i otworzyć zakładkę z monetami BABT. Na stronie giełdy jest ona dostępna w rozwijanym menu pod strzałką w lewym górnym rogu. Kolejne kroki:

  • Kliknij „Podłącz portfel”.
  • Wybierz swoją aplikację z listy.
  • Zsynchronizuj swój portfel postępując zgodnie z podpowiedziami.

Jeśli używasz rozszerzenia przeglądarki, musisz zezwolić na połączenie w oknie, które wyskoczy. Jeśli podłączasz portfel mobilny, wybierz opcję Wallet Connect na stronie internetowej i aplikacji mobilnej i połącz się za pomocą kodu QR. System zidentyfikuje lokalizację tokena Binance Account Bound, a Ty będziesz musiał jedynie podpisać transakcję, określając, z którego portfela giełdy i w jakiej walucie zostaniesz obciążony za wybicie tokena. Po przetworzeniu żądania, token BAB zostanie powiązany z adresem portfela. Informacja o nim pojawi się w interfejsie oraz w portfelu BSC.

Jak usunąć token?

Tylko emitent tokena Binance Account Bound (BAB) może go usunąć. Można to zrobić w interfejsie giełdy. Istnieje możliwość podłączenia portfela. Wystarczy zalogować się na stronie monety, wszystkie informacje o utworzonym BAB są tam dostępne i kliknąć „Usuń”. System poprosi Cię o potwierdzenie żądania, a następnie zostaniesz obciążony kwotą 1 BUSD za usunięcie tokena. Podpisz transakcję i po przetworzeniu żądania token Binance Account Bound zostanie usunięty. Trwa to zazwyczaj kilka sekund. Po trzech dniach będziesz mógł wybić nowy token w innym portfelu.

FAQ

Czym jest token Binance Account Bound?

Token BAB to zaszyfrowane dane uwierzytelniające zweryfikowanego użytkownika Binance. Token BAB istnieje w jednej instancji i tylko w jednym blockchainie.

Co się stanie w przypadku, gdy właściciel straci dostęp do swojego tokena BAB?

Utrata dostępu do tokena Binance Account Bound może nastąpić w przypadku utraty dostępu do frazy mnemonicznej portfela. Wówczas musisz usunąć swój token identyfikacyjny w interfejsie giełdy i odtworzyć go w innej lokalizacji.

Gdzie mogę zobaczyć mój token BAB?

Jest on powiązany z adresem portfela i pojawi się jako NFT. Można go zobaczyć w portfelu BSC, z którym jest powiązany. Informacje o nim będą wyświetlane w interfejsie giełdy po zalogowaniu się na konto.

Czy mogę przenieść mój token BAB na inny adres?

Token BAB nie może zostać sprzedany lub przeniesiony na inny adres, ale może zostać usunięty przez jego właściciela, a następnie ponownie powiązany z innym adresem portfela Binance Smart Chain.

Podsumowanie

Teraz wiesz, jak stworzyć token ID klienta na Binance. Zasadniczo Binance Account Bound (BAB) to cyfrowa kopia identyfikatora na blockchainie. Giełda Binance uruchomiła taki token jako jeden z pierwszych i jeśli próby zakończą się sukcesem, identyfikatory SBT będą wkrótce potrzebne dla wszystkich użytkowników Web3. Polecamy zaopatrzyć się w niego z wyprzedzeniem.

Comments (No)

Leave a Reply