CME Group uruchamia mikro-kontrakty terminowe na Ethereum

Kontrakty terminowe Micro Ether dołączają do produktów pochodnych kryptowalut, w tym kontraktów futures na micro bitcoin, kontraktów futures na bitcoin, opcji na kontrakty terminowe na bitcoiny i kontraktów terminowych na Ether na giełdzie.

Główny rynek instrumentów pochodnych Chicago Mercantile Exchange Group rozszerzył swoją ofertę kryptograficzną o produkt futures na mikro Eth.

W poniedziałkowym ogłoszeniu CME Group poinformowało, że ​​uruchomi kontrakt futures na mikro Ethereum (ETH) o wielkości 0,1 ETH, dając inwestorom instytucjonalnym i indywidualnym kolejny produkt do ekspozycji na Eth. Oferta rozliczanych gotówkowo instrumentów pochodnych mikro ETH jest prowadzona pod kodem Globex METZ1 i dołącza do produktów pochodnych kryptowalut na giełdzie.

Tim McCourt, globalny szef alternatywnych produktów inwestycyjnych CME Group, powiedział, że oferta pozwoli inwestorom „zabezpieczyć ryzyko cen spot Ethereum lub bardziej zwinnie realizować strategie handlowe Ethera”. Genesis Global Trading, jeden z dostawców płynnych ofert kryptograficznych instrumentów pochodnych CME Group, potwierdził, że zawarł już umowę na produkt futures mikro ETH we współpracy z firmą inwestycyjną XBTO.

„Kontrakt futures Micro Ether wypełnia potrzebę większej elastyczności i bardziej precyzyjnego hedgingu delta” – powiedział Joshua Lim, szef działu instrumentów pochodnych Genesis.

Ogłoszenie nastąpiło po znacznym spadku ceny ETH i wielu kryptowalut, w tym Bitcoina w ciągu weekendu. Cena ETH spadła o ponad 15% od momentu osiągnięcia rekordowego poziomu 4 785 USD 8 listopada. W momencie publikacji cena drugiej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej wynosi 4 016 USD , która w ciągu ostatnich siedmiu dni spadła o ponad 13%.

CME Group po raz pierwszy uruchomiła swoje kontrakty futures na bitcoiny w grudniu 2017 r., w czasie wielkiej hossy. Produkt giełdowy typu micro Bitcoin futures został uruchomiony w maju, a firma poinformowała w czwartek, że sprzedała ponad 3,3 miliona kontraktów.

 

Comments (No)

Leave a Reply