Ckpool: Pojedynczy górnik wydobył blok Bitcoin

Administrator puli wydobywczej Skpool poinformował, że nieznany samotny górnik wydobył blok Bitcoina o numerze 843 231. Moc sprzętu używanego do wydobycia wynosiła 0,5 EH/s.

Con Colivas wyjaśnił: przy tym hashrate i istniejących trudnościach możliwe jest wydobywanie bloku co dziewięć dni. Samotny górnik otrzymał nagrodę w wysokości 200 000 dolarów za blok. Według szacunków portalu The Miner Mag, hashrate wynoszący 0,5 EH/s odpowiada mocy 2500 jednostek sprzętu Antminer S21 przy dziennym zużyciu energii elektrycznej na poziomie 216 tys. kW/h.

Teraz górnicy często pracują w poolach, łącząc moc tysięcy urządzeń. Jeżeli grupa wydobywa blok, nagroda jest dzielona pomiędzy wszystkich uczestniczących górników proporcjonalnie do dostarczonej mocy. Pool pobiera prowizję za swoją pracę.

Kon Kolivas zauważył, że nie jest do końca jasne, dlaczego przy takiej mocy obliczeniowej górnik zdecydował się pracować sam. Być może górnik zdecydował się przejść na tryb solo, aby ocenić ekonomiczną wykonalność wydobycia Bitcoina po halvingu, który miał miejsce 20 kwietnia.

Comments (No)

Leave a Reply