Ciąg dalszy prania brudnych pieniędzy przez Plus Token

Projekt, który jest największą piramidą finansową w historii kryptografii wciąż próbuje prać pieniądze, ale przeciążona sieć Ethereum znacznie im to utrudnia.

Środki z niesławnego chińskiego schematu ponzi PlusToken ponownie zostały ruszone, ale są spowalniane przez zapełnioną sieć Ethereum.

Według Whale Alert, fundusze z adresu PlusToken Ether (ETH) zostały przeniesione na nowy adres. Oszuści przesłali 789 500 ETH o wartości około 186 milionów dolarów, co wygląda na próbę prania pieniędzy.

Od tego czasu portfel piramidy podpisał ponad 50 transakcji, aby podzielić fundusze na dziesiątki portfeli, ale tylko kilka z nich wydaje się jak na razie potwierdzona.

Pozostałe transakcje wiszą w mempool’u od ponad godziny od czasu pisania tego tekstu, głównie ze względu na ich stosunkowo niską opłatę za gaz.

Transakcje te z opłatami między 25 a 30 Gwei, stanowią znacznie niższe wartości przesyłu niż wynosząca w tej chwili średnia 50 Gwei.

Zaledwie dwa dni wcześniej, 22 czerwca, PlusToken przeniósł także około 67 milionów dolarów ze swojej nieuczciwej działalności.

zródło: Cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.