Christie’s wystawi na aukcji kolejnych dziewięć CryptoPunks NFT

Dom aukcyjny Christie’s będzie sprzedawał dziewięć rzadkich CryptoPunków NFT, które powstały we wczesnych dniach uruchomienia projektu w 2017 roku.

Informacja ta doprowadziła do wzrostu cen innych CryptoPunków NFT. Według do domu aukcyjnego Christie na Twitterze, dziewięć „rzadkich” i cyfrowych postaci CryptoPunks w NFT będzie licytowana w maju.

Wszystkie dziewięć NFT  ​​ma numery poniżej 1000 co oznacza, że powstały „u zarania” CryptoPunks w 2017 roku. Numery obejmują 2, 532, 58, 30, 635, 602, 768, 603 i 757 z „rzadkim obcym”, który również zostanie wystawiony na aukcji.

Decyzja Christie’s sugeruje, że NFT nadal przyciąga uwagę tradycyjnych firm ze świata sztuki. Konkurencyjny dom aukcyjny Sotheby’s, założony 22 lata przed Christie’s, niedawno ogłosił, że będzie sprzedawać artystę Pak jako NFT w Nifty Gateway.

NFT to tokenizowana wersja zasobu cyfrowego lub rzeczywistego. W marcu brytyjski dom aukcyjny Christie’s przeprowadził pierwszą aukcję z dużą ilością NFT – cyfrowy obraz artysty Beeple został sprzedany za rekordową kwotę 69,3 mln dolarów.

Użytkownik Twittera, DeGenData, napisał, że „Sprzedawcy CryptoPunks spieszą się, by usunąć swoje NFT z rynku”. Ceny tokenów „idą w górę jak szalone”. Według niego dolny próg cenowy dla NFT CryptoPunks już wzrósł do 5 ETH.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.