China Telecom pracuje nad kartą SIM 5G z obsługą Blockchain

China Telecom, największy operator telefoniczny w Chinach przedstawił plan połaczenia funkcji 5G z funkcjami blockchain wbudowanymi bezpośrednio w sieć.

Prezentowana karta SIM nowej generacji będzie obsługiwać tokeny ERC20 na dowolnym telefonie. Co ciekawe China Telecom twierdzi, że telefony z ich kartami SIM 5G będą działały jako węzły co potencjalnie ma wzmocnić bezpieczeństwo blockchaina.

China Telecom deklaruje również, że rozwiązanie połączenia blockchain i prędkości sieci 5G może mieć różnorodne zastosowania, od identyfikcji po ochronę danych.

Według danych Chińskiej Akademii Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych Chiny prawdopodobnie zainwestują do 511 miliardów dolarów w 5G w ciągu następnej dekady. Może to spowodować zalanie danych, narażając sieć na potencjalne zagrożenie ze strony szpiegostwa cybernetycznego i kradzieży danych. Chociaż rząd chiński zajął twarde stanowisko w sprawie korzystania z blockchaina, China Telecom stawia duży nacisk na tę technologię, ponieważ powszechnie uważa się, że oferuje doskonałe funkcje bezpieczeństwa, niezależnie od ilości danych.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.