Charlie Lee: „Nadchodzący halving jest już uwzgledniony w cenie Litecoina”

Twórca kryptowaluty Litecoin, Charlie Lee podzielił się swoimi przemyśleniami na temat zbliżającego się halvingu, ostrzegając inwestorów o związanym z tym zagrożeniem.

Kryptowaluty naprawdę niosą ze sobą znaczne ryzyko. Byłem świadkiem licznych rajdów niedźwiedzi lub 90% spadków. Kiedy Litecoin kosztował około 200 USD, powiedziałem, że może spaść do 20 USD. Gdy cena spada, pojawia się wielu niepewnych inwestorów, a ci, którzy kupili około 200 USD i więcej i sprzedali za 20 USD, stracili 90% swojej inwestycji. Jeśli nie możesz przetrwać 90% spadku, nie kupuj ”- powiedział Lee na kanale YouTube Crypto Love.

Halving Litecoin, zgodnie z obliczeniami, odbędzie się 5 sierpnia.

Jest to zawsze szok dla systemu. Po zmniejszeniu o połowę nagrody za blok, rentowność niektórych górników zmaleje i będą zmuszeni do wyłączenia sprzętu” – powiedział Charlie Lee.

Jednocześnie, co najważniejsze, uważa, że ​​zmniejszenie emisji Litecoin powinno teraz znaleźć odzwierciedlenie w cenie kryptowaluty.

Wszyscy wiedzą o zbliżającym się halvingu. Ale ludzie oczekują wzrostu ceny. Dlatego wielu ludzi kupuje, ponieważ oczekują wzrostu tej ceny. To samospełniająca się przepowiednia – cena naprawdę rośnie, ponieważ kupują… … Cena Litecoin’a, według mnie zawiera już w sobie nadchodzący halving” – dodał Lee.

22 czerwca Litecoin osiągnął szczyt cenowy w stosunku do USD w tym roku, przekraczając 140 USD, chociaż w grudniu 2018 r. wynosił tylko około 20 USD. Od środy rano, 10 lipca, średnia cena za LTC wynosiła około 118,50 USD.