Charlie Lee: 1% nagród z każdego wydobytego bloku na Fundację Litecoin?

Komentując niedawną inicjatywę społeczności Bitcoin Cash, zgodnie z którą górnicy mogą zacząć obowiązkowo płacić 12,5% nagród za wydobycie bloku na rozwój projektu, twórca kryptowaluty Litecoin złożył własną propozycję odliczenia części nagród na rzecz Fundacji Litecoin lub innych projektów.

Propozycja Charliego Lee jest jednak mniej uderzająca w górników. Według niego górnicy mogą przekazać Fundacji Litecoin tylko 1% (0,125 LTC) nagród za wykopane bloki, robiąc to na zasadzie dobrowolności.

Co się stanie, jeśli pule Litecoin przekażą 1% (0,125 LTC) nagród za blok Fundacji Litecoin? Jeśli to zrobi każdy górnik / pula, rocznie wyniesie około 1,5 miliona dolarów! ”- napisał Lee.

1% to stosunkowo niewielka kwota przeznaczona na dobro publiczne ” – napisał Charlie.

Co więcej, według Lee, sprawa nie może ograniczać się do jednej Fundacji Litecoin: pule mogą pozwolić górnikom decydować o własnych odbiorcach darowizn. Mogą to być inne projekty w ekosystemie, na przykład Litecoin.com lub The Lite School.

Reakcja na propozycję Lee okazała się mieszana – wielu komentatorów poparło ten pomysł, inni zakwestionowali jego wykonalność, inni nawet zasugerowali, że Charlie przekazał pieniądze, które otrzymał na rozwój ekosystemu, sprzedając swoją kryptowalutę w szczycie bańki w 2017 roku.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.