Charles Hoskinson: „Administracja Bidena celowo zabija branżę kryptograficzną”

Założyciel Cardano, Charles Hoskinson, skrytykował administrację prezydenta USA Joe Bidena za wspólne wysiłki mające na celu zniszczenie przemysłu kryptograficznego w Stanach Zjednoczonych.

Charles Hoskinson opublikował film, w którym stwierdził, że przez ostatnie kilka lat rząd USA w każdy możliwy sposób szkodzi branży kryptowalut. Hoskinson wspomniał o ograniczeniu dostępu do rachunków bankowych dla firm kryptograficznych oraz o rygorystycznej polityce amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w odniesieniu do aktywów cyfrowych.

Jak to ujął Hoskinson, Biały Dom celowo uniemożliwia utworzenie nowych przepisów prawnych regulujących działalność firm branżowych.

Komentarze Hoskinsona pojawiają się po tym, jak administracja prezydenta Bidena oświadczyła, że ​​zawetuje ustawodawstwo mające na celu uchylenie wytycznych SEC, ponieważ wymagania organu regulacyjnego zniechęcają banki do utrzymywania aktywów kryptograficznych.

Biały Dom stwierdził niedawno, że nie powinien uchylać SAB 121, który nakłada surowe zasady na instytucje chcące przechowywać aktywa kryptograficzne. W przeciwnym razie uniemożliwi to SEC ochronę inwestorów na rynkach kryptowalut i systemu finansowego jako całości.

Ponadto Hoskinson skrytykował SEC za zastosowanie przestarzałych przepisów do nowej klasy aktywów – kryptowalut.

Głos na Bidena jest głosem przeciwko amerykańskiemu przemysłowi kryptowalut. Urzędnicy twierdzą, że uchwalona w 1933 r. ustawa o giełdach wystarczy, aby uregulować aktywa, które pojawiły się 90 lat później. To absurdalne stwierdzenie” – stwierdził założyciel Cardano.

Hoskinson podał przykłady jurysdykcji przyjaznych kryptowalutom: Szwajcarię, Singapur i Dubaj. Kraje te witają firmy kryptograficzne i już skorzystały z milionów dolarów od 3000 firm, które mogłyby założyć działalność w USA, gdyby nie rygorystyczne zasady regulacji kryptowalut.

Comments (No)

Leave a Reply