Changpeng Zhao uznany przez Bloomberg za jedną z 50 osób, które zdefiniowały rok 2020.

Według Bloomberga, CEO giełdy kryptowalut Binance, Changpeng Zhao, znalazł się wśród 50 osób, które znacząco wpłynęły na świat w 2020 roku.

Zhao towarzyszy na tej liście najbardziej wpływowym liderom w biznesie, rozrywce, finansach, polityce, nauce i technologii. Wcześniej w zestawieniu znaleźli się między innymi: Steve Jobs, Barack Obama, Elon Musk, Warren Buffett, Jeff Bezos, Jack Ma, Greta Thunberg, Janet Yellen, Angela Merkel.

Jestem zaszczycony, że mogę należeć do tej grupy wybitnych ludzi, którzy kształtują nasz świat na lepsze. Moi koledzy i ja będziemy nadal pracować nad poprawą integracji finansowej na całym świecie dzięki kryptowalutom”- napisał Zhao.

Changpeng Zhao, który znany w mediach społecznościowych pod pseudonimem CZ, rozpoczął swoją działalność w 2017 roku. W tamtym momencie świat był zaśmiecony nieudanymi giełdami kryptowalut. Ale Zhao miał doświadczenie w projektowaniu systemów handlu o wysokiej częstotliwości i pracy dla innych start-upów kryptowalut. Binance zaoferował niższe opłaty transakcyjne i wprowadził monetę BNB, która jest wykorzystywana w programach lojalnościowych. Na przykład jeśli trzymasz ją w swoim cyfrowym portfelu giełdowym, płacisz niższe opłaty, bez względu na jakimi kryptowalutami handlujesz.

Firma w 3 lata zdominowała rynek krypto i kryptopochodnych – na przykład kontraktów terminowych na Bitcoin – częściowo dzięki problemom konkurencji. W kwietniu Binance przejął CoinMarketCap, najpopularniejsze miejsce w internecie dla inwestorów kryptowalutowych, gdzie sprawdzimy ceny tysięcy monet i zobaczymy, które giełdy mają największy wolumen obrotu. Aby udowodnić siłę swojej firmy, Zhao musi teraz współpracować z organami regulacyjnymi.

źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-12-03/binance-ceo-changpeng-zhao-crypto-s-influence-miner-bloomberg-50-2020
foto: https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-12-03/binance-ceo-changpeng-zhao-crypto-s-influence-miner-bloomberg-50-2020

Przeczytaj także: Changpeng Zhao – od zera do krypto-miliardera

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.