Changpeng Zhao pozywa The Block za fałszywy news o zamknięciu biura Binance w Szanghaju

Szef giełdy kryptowalut Binance, Changpeng Zhao, powiedział, że zamierza wystąpić do sądu w związku z niedawną publikacją The Block wiadomości o zamknięciu biura w Szanghaju.

Wiadomość, że biuro giełdy w tym chińskim mieście zostało zamknięte po „nalocie policyjnym”, The Block, powołując się na własne „dobrze poinformowane” źródła, opublikował newsa w czwartek. W publikacji stwierdzono, że w biurze pracowało ponad 100 osób, w tym najwyższe kierownictwo, a po jego zamknięciu część zespołu przeprowadziła się do Singapuru.

Niemal natychmiast Rzecznik Binance powiedział, że giełda nie ma biura w Szanghaju. Z kolei Changpeng Zhao nazwał takie raporty „nieodpowiedzialnymi” i zażądał, aby redakcja The Block przeprosiła za „fałszywe wiadomości”.

Później The Block zmienił swoją pierwotną publikację, pisząc, że biuro zostało zamknięte „po wizycie władz”, ale wyraźnie nadal nalega na prawdziwość swoich informacji.

Ponadto, w piątek wieczorem, dyrektor wiadomości w The Block Frank Chaparro opublikował nowy materiał, mówiąc, że powinien położyć kres temu problemowi. Opublikował zdjęcia rzekomego biura Binance w Szanghaju, a także stwierdził, że odwiedziło je wiele osób, w tym przedstawiciele chińskiego wydania Caijing.com . Ci ostatni podobno byli w biurze Szanghaju Binance 29 października, kiedy nadal pracowało, a także przedwczoraj, w piątek, po opuszczeniu lokalu przez pracowników gieły.

Według Changpeng Zhao takie „nieodpowiedzialne dziennikarstwo” niszczy reputację Binance, a także negatywnie wpłynęło na cenę BNB.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.