CFTC rozpoczęła dochodzenie w sprawie giełdy BitMEX

Amerykańska Komisja Handlu Towarami Futures (CFTC) wszczęła dochodzenie w sprawie platformy BitMEX, informuje Bloomberg, powołując się na anonimowe źródła.

Agencja zamierza dowiedzieć się, czy BitMEX zezwala na handel instrumentami pochodnymi Bitcoin obywatelom USA bez rejestracji w CFTC. Śledztwo może potrwać miesiące, mówią źródła.

6 marca br. BitMEX zaktualizował swoją politykę użytkowników, oficjalnie zakazując mieszkańcom Stanów Zjednoczonych, kanadyjskiej prowincji Quebec i niektórych innych regionów handlu na platformie.

Giełda jest przedmiotem krytyki ekonomisty Nouriela Roubiniego, znanego jako „Doctor Doom”, który jest przekonany, że głównym zyskiem BitMEX jest likwidacja pozycji. Ponadto uważa, że ​​terroryści i inni przestępcy z Rosji i Iranu piorą pieniądze na dużą skalę za pośrednictwem tej platformy.

Konfrontacja między Roubinim i założycielem BitMEX Arthurem Hayesem, rozpoczęła się od niedawnej konferencji w Tajpej, gdzie ekonomista publicznie oskarżył giełdę o manipulacje i nazwał kryptowaluty największym błędem naszej ery.

Wcześniej Binance.com ogłosił wycofanie się z rynku amerykańskiego , obiecując otwarcie oddzielnej, regulowanej platform.

W międzyczasie giełdy, takie jak Poloniex i Bittrex, są zmuszone do masowych delistingów kryptowalut z powodu presji ze strony amerykańskich organów regulacyjnych.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.