CEO Nvidii pochwalił perspektywy Ethereum po przejściu na Proof-of-Stake

Ethereum zyskało reputację pełnoprawnej, ugruntowanej i zaufanej sieci, powiedział dyrektor generalny Nvidia Jen-Hsun Huang.

Dodał, że górnicy Ethereum są jednymi z ważnych konsumentów kart graficznych firmy, ale nadszedł czas, aby druga co do wielkości kryptowaluta przeszła na zaktualizowany mechanizm konsensusu Proof-of-Stake.

Czy jestem zadowolony z Proof-of-Stake? Odpowiedź brzmi tak, powiedział Huang. „Wierzę, że popyt na Ethereum osiągnął tak wysoki poziom, że nadszedł czas, aby ktoś wprowadził ASIC lub inną metodę”.

W kwietniu chińska firma wydobywcza Bitmain ogłosiła koparkę Antminer E9 ASIC dla Ethereum, z wydajnością 3 GH/s, co odpowiada 32 kartom graficznym GeForce RTX 3080. istniejący protokół Ethereum nie pozwala kryptowalutom na obsługę dużych obciążeń, dlatego często cierpi z powodu zatorów i wysokich opłat.

Sama Nvidia niedawno zaczęła ograniczać szybkość haszowania podczas wydobywania etheru na swoich nowych kartach graficznych i wydała wyspecjalizowane procesory (CMP) przeznaczone dla dużych górników.

Teraz jest jasne, że Ethereum będzie bardzo cenne” – dodał Huang. „W przyszłości transakcje będą przetwarzane znacznie szybciej, a przy tak wielu programistach budujących na tym swoje aplikacje, Ethereum pozostanie wartościowe”.

źródło: https://venturebeat.com/2021/06/12/nvidia-ceo-jensen-huang-weighs-in-on-the-metaverse-blockchain-chip-shortage-arm-deal-and-competition/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.