CEO MicroStrategy: Przez 74 godziny bez przerwy kupowaliśmy 16 796 bitcoinów

Dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Sailor, ujawnił nowe szczegóły dotyczące organizacji kupowania 16 796 BTC przez jego firmę.

Firma MicroStrategy ogłosiła w tym tygodniu, że zainwestowała dodatkowe 175 mln $ w bitcoiny oprócz 250 mln $, które zainwestowała w sierpniu.

Według Sailora musieli handlować non-stop przez 74 godziny i zamykać transakcje co trzy sekundy. W rezultacie przetworzono 88 617 wniosków, każdy na około 0,19 BTC.

Odpowiada to 39 414 USD za minutę, ale zawsze byliśmy gotowi dokonać zakupu za 30–50 mln USD, jeśli mieliśmy szczęście złapać spadek o 1–2%

Sailor wcześniej mówił o tym co skłoniło MicroStrategy do przeniesienia większości swoich rezerw do bitcoin: „Ku naszemu przerażeniu zdaliśmy sobie sprawę, że siedzimy na bloku o wartości 500 milionów dolarów i on topnieje. To nie jest spekulacja ani zabezpieczenie. To jest kierunkowa strategia firmy dotycząca przyjęcia standardu Bitcoin”.

W rozmowie ze współzałożycielem Morgan Creek Digital, Anthonym Pompliano, Sailor powiedział, że obecnie istnieje 35 000 spółek publicznych z wolnymi rezerwami w wysokości 5 bln $. Według szacunków, jeśli takie firmy zdecydują się ulokować 1% swojego kapitału w bitcoinie, to wystarczy, aby podnieść kapitalizację kryptowaluty do 2 bln $.

„Dorsey kontroluje 10 mld $ w rezerwach gotówkowych. Inflacja obniża ich wartość. Na swoim profilu na twitterze ma tylko jedno słowo i jest to słowo bitcoin”- powiedział Willie Wu.

Sailor twierdzi, że firma nie mogła dłużej próbować utrzymywać swoich rezerw przekraczających 500 milionów dolarów w podatnych na inflację walutach fiducjarnych, obligacjach o niskiej rentowności lub przegrzanych akcjach technologicznych. W obecnym środowisku widzi tylko dwa sposoby prawidłowego wykorzystania nadwyżki kapitału: odkup akcji i bitcoin.

CEO MicroStrategy, przyznał że się mylił, mówiąc o rychłym spadku wartości pierwszej kryptowaluty w wysokości 600 $ siedem lat temu. „Żałuję, że nie wiedziałem wtedy, co wiem teraz” – dodał.

Sailor zaczął aktywnie eksplorować Bitcoin w 2020 roku, kiedy firmy na całym świecie zaczęły doświadczać trudności w związku z pandemią koronawirusa. Wtedy firma zdała sobie sprawę, że ma znacznie większe rezerwy, niż obecnie potrzebuje. Głównym zadaniem było odejście od dolara, ponieważ ryzyko inflacyjne było zbyt duże.

https://www.coindesk.com/microstrategy-ceo-michael-saylor-bitcoin

Comments (No)

Leave a Reply