CEO Black Rock, Larry Fink przekonuje się do bitcoina

Według CNBC, szef największej na świecie firmy zarządzającej aktywami finansowymi zmiana swoje nastawienie do bitcoina na lepsze.

Dyrektor generalny BlackRock, Larry Fink, powiedział, że „bitcoin przyciągnął uwagę i wyobraźnię wielu, ale rynek kryptowalut jest niewielki w porównaniu z innymi rynkami„.

Przemawiając we wtorek do byłego szefa Bank of England, Marka Carneya w Council on Foreign Relations, Fink powiedział, że kryptowaluty być może mają potencjał, aby przekształcić się w aktywa na rynku globalnym.

To są ogromne ruchy każdego dnia. To cienki, wciąż niesprawdzony rynek. Czy mogą przekształcić się w rynek globalny? Być może” – powiedział Fink.

Zwrócił również uwagę, że pojawienie się walut cyfrowych ma bezpośredni wpływ na dolara i prowadzi do utraty jego znaczenia w skali globalnej. „Czy to zmienia zapotrzebowanie na dolara jako waluty rezerwowej?”

BlackRock to największa na świecie firma inwestycyjna pod względem zarządzanych aktywów. Wartość jego kapitału na koniec 2019 roku oszacowano na 7,4 biliona dolarów.

Krótko przed tym, dyrektor inwestycyjny BlackRock Rick Reeder powiedział, że kryptowaluty „pozostaną na długo”, a bitcoin może zająć miejsce złota.

Sam Fink był w przeszłości sceptyczny wobec kryptowaluty. Powiedział on, że bitcoin jest instrumentem wyłącznie spekulacyjnym, a jedyną przyczyną jego popularności jest jego anonimowość, która jest aktywnie wykorzystywana do prania pieniędzy.

foto: https://www.youtube.com/watch?v=KfQ6yHnSco0