Celsius wyda nowy token by spłacić klientów?

Celsius planuje wydać token, aby zapłacić odszkodowanie poszkodowanym klientom.

Pożyczkodawca kryptowalut Celsius Network bada możliwość wydania tokena w ramach restrukturyzacji mającej na celu spłatę zadłużenia poszkodowanym użytkownikom. W lipcu ubiegłego roku Celsius złożył wniosek o „natychmiastowe” bankructwo. Aukcja sprzedaży aktywów firmy Celsius została zaplanowana na 10 stycznia, a licytacją zainteresowało się ponad 120 organizacji. Jednak, jak powiedział podczas rozprawy sądowej prawnik z Celsius, Ross M. Kwasteniet, poszczególne oferty aktywów nie były atrakcyjne dla platformy.

Prawnik wyjaśnił sędziemu Martinowi Glennowi, który zajmuje się sprawami upadłościowymi, że reorganizacja Celsiusa i uzyskanie licencji pozwoli firmie rozwiązać problem upadłości i wypłacić środki użytkownikom. Kvasteniet jest przekonany, że ta metoda będzie skuteczniejsza niż sprzedaż aktywów Celsius po niższym kursie.

Celsjus prowadzi już rozmowy z różnymi pożyczkodawcami na temat założenia nowej firmy i planu pokrycia strat za pomocą nowego tokena. Celsius złoży dokumenty w sądzie w tym tygodniu szczegółowo opisujące plan reorganizacji. Zostanie również przegłosowany przez wierzycieli Celsiusa i klientów, którzy mają aktywa krypto pozostawione na platformie.

Decydując się na propozycję Celsiusa, sąd musi wziąć pod uwagę wyniki tego głosowania. Przypomnijmy, że w październiku sąd opublikował 14 532-stronicowy dokument z informacjami finansowymi klientów firmy Celsjusza, w których poruszono ich obawy dotyczące prywatności.

Ponadto biuro prokuratora generalna stanu Nowy Jork oskarżyła niedawno byłego dyrektora generalnego firmy Celsjus, Alexa Mashinsky’ego, o oszustwo i oszukanie ponad 26 000 nowojorczyków.

Comments (No)

Leave a Reply