CCUniverse – nowy token inwestujący w programy infrastrukturalne.


Świat kryptowalut oprócz zasadniczego podziału na bitcoin i wszelkiego rodzaju altcoin można również skategoryzować pod względem użyteczności i przeznaczenia tokenów.

Chcielibyśmy rozwinąć tę kwestię i podzielić się naszymi spostrzeżeniami. Aktualnie najbardziej pospolite są waluty odnoszące się oczywiście do decentralizacji wartości , czyli ograniczające wpływ wielkich instytucji finansowych na kreowanie wymiany handlowej. Oprócz tego typu monet następną grupę stanowią monety powiązane z anonimową płatnością odnoszące się do bezpieczeństwa zakupów. Takie kryptowaluty są dziś pospolitą większością na rynku i bardzo często odnoszą się do różnego rodzaju własnych platform wymiany walut , gdzie jednak różnice pomiędzy nimi są bardzo niewielkie i w dużej większości ich realna wartość dla świata blockchain nie jest wymiernie duża poza kilkoma gigantami. Dlatego w poniższym artykule chciałbym skupić się na innej grupie monet wyróżniającej się swoją rolą w naszej przestrzeni.

Interesującą nas grupę kryptowalut ze względu na kryterium użyteczności stanowią takie tokeny jak np. te zajmujące się sprzedażą nieruchomości. W tej kategorii warto zwrócić uwagę na monetę Propy, która już od kilku lat zajmuje się tą tematyką i w swojej ofercie posiada szeroki katalog domów i posiadłości w różnych miejscach na całej ziemi , często w bardzo atrakcyjnych cenach a wszystko to można zakupić poprzez kryptowalutę unikając wysokich opłat. Inną tego typu walutę stanowi Ecoreal Estate, który ma już na swoim koncie ponad sto zakupów nieruchomości poprzez blockchain. Warto zwrócić uwagę, iż w swoim katalogu takie projekty posiadają często urokliwie zlokalizowane nieruchomości w wielu egzotycznych krajach gdzie ze względów prawnych cięzko nabyć cudzoziemcą takie posiadłości, a ich blockchain to umożliwia.Takich transakcji będzie coraz więcej, aż staną się powszechne wówczas użyteczność kryptowalut wzrośnie,a co za tym idzie także ich cena napędzając rynek. Coraz więcej developerów będzie udostępniało możliwość zakupu mieszkań i domów poprzez kryptowalutę jako środek płatniczy gdyż dla obu stron będzie to korzystne. Dla developerów ze względu na potencjał rynkowy,a dla klientów ze względu na brak kosztownych opłat prawnych.

Inne ciekawe rozwiązania w kwestii programów infrastrukturalnych oferuje nam np. niedawno powstały token Ccuniverse. Ta waluta skupia się na programach dotyczących krypto ATM, które będzie lokować w różnych krajach europejskich. Wiemy jak duże znaczenie ma realne wykorzystywanie kryptowalut w codziennym życiu, krypto atm ułatwią nam to gdyż będziemy mieli szerszy dostęp do wymiany blockchain i gotówki fiat. Ccuniverse chce poprzez swoje automaty poszerzyć ofertę rynku kryptowalut i dzięki temu propagować ją dla kolejnych grup ludzi.

Innym świetnym programem Ccuniverse jest utworzenie wypożyczalni aut elektrycznych, które byłyby ładowane przez autorskie stacje, a płatność za usługę odbywała się za pomocą kryptowaluty.

Tutaj z kolei mamy do czynienia z propagowaniem ekologicznych rozwiązań przy pomocy nowoczesnych technologii. Ostatnim programem jakim ta waluta będzie się zajmować jest wspomniany wcześniej rynek nieruchomości, ale tutaj team ma dla swoich klientów trochę inną ofertę, ponieważ chce skupić się na stawianiu prototypów według nowoczesnych projektów związanych z domami zbudowanymi przy pomocy shipping containers lub prefabrykatów, czy też kopuł geodezyjnych. Ma to na celu dostarczenie rynkowi nowych pomysłów budowania taniej i przy maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni a dodatkowo otwiera nowe drogi jeśli chodzi o projektowanie i użynie materiałów. Ccuniverse jak widać ma pomysł na to jak wykorzystywać swoją walutę i jestem bardzo ciekawi rezultatów ich dobrze rokujących działań.

Z innych kryptowalut odwołujących się do programów instrasrtrukturalnych można zaznaczyć takie projekty jak Avinoc, skupiający się na organizowaniu, kontrolowaniu i monitorowaniu lotów biznesowych. Oferta taka jest ciekawa dla ludzi którzy chcą skorzystać z najtańszej oferty, lub wyjątkowo zależy im na terminie, albo egzotycznym kierunku lotu.

Poza tym mamy też takie projekty jak XEL, który buduje superkomputer do z ogromną mocą obliczeniową służącą do gromadzenia danych blockchain i przechowywania ich w sposób bezpieczny. Natknałem się także na projekt Irisnet, który skupia się na budowie konstrukcji kosmicznych i wspiera w tym różne firmy zewnętrnze w pozyskiwaniu środków na badania i samą produkcję.

W świecie kryptowalut panuje rynek byka od paru miesięcy i prawdopodobnie szybko się nie zatrzyma, jest to okazja nie tylko do dochodowych inwestycji,ale i także dla developerów do stworzenia i nadania nowego życia swoim projektom. Zachęcam do wykonywania researchu takich projektów które nie tylko dobrze rokują, ale również zmieniają cały rynek, lub wnoszą do niego nowe wartości, tak jak projekty przeze mnie opisane w artykule. Wybierając ciekawe programy do inwestycji.

https://ccuniverse.org


Artykuł sponsorowany