Cardano wprowadziło nową technologię skalowania Hydra.

Rezultatem pięciu lat badań zespołu projektowego Cardano stała się nowa technologia zwana Hydra. Może ona znacznie zwiększyć skalowanie drugiego poziomu. Zostało to ogłoszone na Twitterze przez założyciela Cardano, Charlesa Hoskinsona.


Kamieniem węgielnym całego programu badawczego jest Oroborous Hydra ”, powiedział Hoskinson.

Testy wykazały, że każda „głowa hydry” może przetwarzać 1000 transakcji na sekundę. Przy 1000 puli korzystających z tej technologii przepustowość osiągnie 1 milion transakcji.

Kanały technologii Hydra, zaprojektowane specjalnie dla Cardano, nie są zintegrowane z ogólnym rejestrem sieci i przetwarzają transakcje poza nim, uwalniając w ten sposób obciążenie głównego łańcucha bloków. Hoskinson dodał, że Hydra jest dość „wdzięczna” w systemie i jest kompatybilna ze wszystkimi fazami Cardano: Shelley, Goguen, Voltaire Cardano.

Chociaż technologia jest całkowicie gotowa i dostępna w domenie publicznej, wymaga praktycznego wdrożenia i optymalizacji. Zarząd Cardano jest teraz zajęty tworzeniem zespołu do wdrożenia Hydry równolegle z innymi etapami rozwoju.

Charles Hoskinson zna problemy skalowalności. Deweloperzy od wielu lat pracują np. nad implementacją shardingu w Ethereum. Jeśli Hydra zostanie pomyślnie wdrożona, Cardano prawdopodobnie rozwiąże utrzymujące się problemy ze skalowalnością, które napotkały Ethereum.

Oprócz poprawy wydajności i skalowalności, Hydra zostanie rozbudowana, aby zapewnić interoperacyjność z Bitcoin i Lightning Network. Pozwoli to Cardano i Hydrze wspierać systemy płatności.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.