Cardano ogłasza kolejne duże partnerstwo

Charles Hoskinson, CEO Cardano, ogłasza udział i współpracę IOHK w ramach konsorcjum UE, złożonego z firm i uniwersytetów.

Grupa koncentruje się na rozwiązywaniu głównych problemów, przed którymi stoją dzisiejsze systemy technologii księgi rozproszonej (DLT).

Cardano był pierwszym blockchainem opracowanym od samego początku, opartym na filozofii naukowej.

Duża część jego rozwoju związana jest z akademickimi pracami badawczymi prowadzonymi przez najbardziej prestiżowe uniwersytety technologiczne.

Charles Hoskinson zapewnia, że ​​obecnie uczestniczy w konsorcjum utworzonym przez wybitne podmioty i firmy z Unii Europejskiej.


W tym konsorcjum, zwanym Priviledge, znaleźliśmy członków ze wszystkich dziedzin, z uniwersytetów naukowych, takich jak University of Tartu and Edinburgh lub Technological University of Eindhoven, a także firm z sektora, takich jak IBM lub GuardTime.

Ta grupa koncentruje się na poszukiwaniu rozwiązań i rozwoju technologii rozproszonej księgi rachunkowej (DLT), ponieważ coraz więcej firm i rządów zwraca się w tym kierunku.

Konsorcjum uzyskało już grant na prace badawcze dzięki unijnemu programowi badań i innowacji „Horizon 2020”.

Wśród jego głównych zadań jest rozwiązywanie problemów bezpieczeństwa i prywatności w blockchain.
Światowe Forum Ekonomiczne w Davos było bardzo owocne dla Cardano, ponieważ zapewniło sojusz dwóch głównych graczy, ScanTrust i Berkman Klein Center. ScanTrust zapewni rozwiązania bezpieczeństwa dla śledzenia łańcucha dostaw. Z drugiej strony Berkman Klein Center, należący do Harvad University, będzie wspierać ekosystem Cardano, przeprowadzając badania dotyczące zdecentralizowanego zarządzania.

Ponadto inna z wiodących ostatnio firm partnerskich Cardano, Gen Two AG, ogłosiła zamiar wprowadzenia na rynek nowego produktu finansowego za pomocą swojego blockchaina. Systemy DeFi przeżywają boom, a rok 2020 może być rokiem konsolidacji tego rodzaju usług finansowych.

Cardano zawarło również partnerstwo z podmiotami rządowymi Uzbekistanu, przy pomocy Emurgo oba podmioty pomogą w rozwoju tokenów bezpieczeństwa i wymiany. Będą również oferować rządowi usługi doradcze w zakresie opracowywania nowych projektów z wykorzystaniem technologii blockchain.

Comments (No)

Leave a Reply