Canaan Creative przedstawia nową koparkę ASIC dla Ethereum

Canaan zaprezentował nowego ASICa dla Ethereum, która jest ponad 5-krotnie bardziej wydajna niż dostępne na rynku koparki GPU. Nie wróży to dobrze „małym” górnikom i grozi potencjalnym wzrostem centralizacji sieci.

Nowy ASIC Ethash

Na szczycie New Era Mining w Chinach, Canaan zaprezentował nowy ASIC dla Ethereum. ASIC z łatwością pokonuje koparki oparte na GPU pod względem wydajności.

Korzystając z najpopularniejszego standardu porównywania różnych urządzeń wydobywających kryptowaluty, watów na megahash na sekundę (W / MH), nowy ASIC firmy Canaan jest duuużo bardziej wydajny niż koparki oparte na GPU. Co tu dużo pisać. DE KLA SA CJA.

W oparciu o dane dotyczące wydajności nowy ASIC oferuje od 5,3 do 7,5-krotnej poprawy wydajności w porównaniu z koparkami GPU.

Pojawienie się ASICów do ETH może być problematyczne dla sieci Ethereum. Ethash, algorytm wydobywania wykorzystywany w Ethereum, został celowo zaprojektowany tak, aby był odporny na ASIC. Jak widać, nie na długo.

Póki co koparki są dostępne tylko w Chinach i to w „zamkniętym gronie”. Jednak prezentacja na targach wskazuje, że by pojawiły się w sprzedaży detalicznej to tylko kwestia czasu.

Ze względu na bezpośredni dostęp do nowego sprzętu, Chińczycy mogą również zdominować wydobycie w sieci Ethereum, podobnie jak Bitmain i Canaan już robią z Bitcoinem. W tej chwili istnieją mocne dowody na to, że te dwie firmy wydobywcze kontrolują między 25–50 procent hashrate SHA-256.

Tymczasem Vitalik Buterin, pomysłodawca i współzałożyciel Ethereum twierdzi, że ASICi nie stanowią zagrożenia.

Buterin stwierdził, że ASICi nie stanowią zagrożenia dla sieci. Ponadto argumentował, że gdyby Ethereum zmieniło swój algorytm wydobywania, górnicy wymyśliliby, jak go złamać w „6-12 miesięcy”. Taki wysiłek byłby odwracaniem uwagi od szybszego wdrożenia ETH 2.0.

To nie jest Bitcoin. Górnicy nie mają tu kontroli. Jeśli nadejdzie dzień, w którym Bitmain ma większość mocy i ​​próbuje wykorzystać ją do złych intencji, wówczas przyspieszymy rozwój Caspera i do diabła z wszelkimi pozostałymi błędami ”- Vitalik Buterin.

P.S. Właśnie wystawiłem swoje kartu GPU na sprzedaż 😉

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.