Brytyjsko-polski startup oferuje klientom implanty do płatności

Samo urządzenie będzie kosztować użytkownika 199 euro i może zostać zainstalowane przez wykwalifikowanego chirurga.

Brytyjsko-polski startup Walletmor wprowadził wszczepione pod skórę urządzenie do płatności zbliżeniowych.

Implant można kupić za 199 €. Jest to chip wielkości agrafki i grubości około pół milimetra. Składa się z układu scalonego oraz metalowej obudowy, która pełni rolę anteny.

Do tej pory nikt nie wyprodukował implantu płatniczego, który jest bezpieczny i umożliwia dokonywanie transakcji na całym świecie. Aby skorzystać z implantu, wystarczy założyć konto w portfelu cyfrowym iCard i przelać pieniądze na swoje konto” – mówi Wojciech Paprota, twórca Walletmor.

Według firmy zalety są następujące:

  1. nie ma ryzyka utraty lub kradzieży środków,
  2. płatność jest akceptowana na całym świecie, a także wszelkimi innymi środkami płatności zbliżeniowych;
  3. implant jest kompatybilny z organizmem ludzkim i nie wpływa na wyniki badań lekarskich;
  4. do płatności wykorzystywany jest mechanizm płatności zbliżeniowych NFC, który zdaniem startupu uniemożliwia włamanie lub skopiowanie implantu;
  5. nie obsługuje technologii zewnętrznych dla większego bezpieczeństwa danych osobowych.
  6. Biopolimer został stworzony przez naukowców z VivoKey Technologies Laboratories w Seattle i posiada ważne certyfikaty biokompatybilności zgodnie z ISO 10993.

Według Paproty implantacja jest bezbolesna i trwa zaledwie 15 minut. Obecnie w Unii Europejskiej istnieje około 50 profesjonalnych punktów implantacyjnych Walletmor – są to szpitale publiczne, kliniki i laboratoria medycyny estetycznej.

implantpay

Z implantu płatniczego Walletmor mogą korzystać mieszkańcy 32 krajów Europy, m.in. Austrii, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumunii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Według Walletmor, blisko 200 osób w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce i krajach skandynawskich już codziennie dokonuje płatności za pomocą implantu.

World’s first payment chip that can be implanted under skin launched by Polish-British startup

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.