Brian Brooks: Rząd USA chce zabić kryptowaluty

Ostatnio dużo mówi się o przemyśle kryptowalutowym i regulacjach, które go otaczają. Były szef OCC, Brian Brooks, wyraził zaniepokojenie niedawnym zamknięciem niektórych banków i uważa, że jest to część większego trendu mającego na celu stłumienie przemysłu kryptowalutowego.

Banki zamykają swoje drzwi

Były szef Office of the Comptroller of the Currency (OCC) Brian Brooks wyraził zaniepokojenie przemysłem kryptowalutowym. Uważa on, że regulatorzy w administracji Bidena są zaangażowani w „operację Choke Point 2.0”, poprzez którą chcą zniszczyć kryptowaluty. Brooks uważa jednak, że przemysł kryptowalutowy nie jest tak łatwy do zamknięcia, jak niektórzy myślą.

W zeszłym tygodniu Silvergate Bank ogłosił, że „dobrowolnie zlikwiduje” i zamknie się, a następnie Silicon Valley Bank, który został zamknięty przez kalifornijski Departament Ochrony Finansowej i Innowacji. Do pieca dołożył Signature Bank, który został zamknięty przez organy nadzoru bankowego stanu Nowy Jork. Według Brooksa, w ten sposób regulatorzy chcą wysłać sygnał, który ostatecznie zdusi przemysł kryptowalutowy. Jest jednak przekonany, że przemysł kryptowalutowy nie może zostać tak łatwo zatrzymany.

Regulacja i współpraca w zakresie kryptowalut

Brooks wierzy, że mniejsze banki wstąpią do współpracy z firmami kryptowalutowymi, ale lepiej byłoby, gdyby większe banki z lepszym zarządzaniem ryzykiem obsługiwały ten sektor. Jest pewien, że organy regulacyjne będą współpracować, aby ograniczyć przemysł kryptowalutowy. Brooks podkreśla, że regulacja kryptowalut jest konieczna, ale ważne jest, aby istniała współpraca między regulatorami i firmami w sektorze. Jest to jedyny sposób, aby przemysł kryptowalutowy mógł się rozwijać i prosperować.

Brian Brooks jest bardzo ważnym głosem w branży kryptowalutowej, a jego obawy dotyczące Operation Choke Point 2.0 nie wydają się bezzasadne. Ważne jest, aby organy regulacyjne i firmy w branży kryptowalutowej współpracowały ze sobą, aby pomóc branży rosnąć i prosperować. Podczas gdy zamknięcia banków wydają się być niepokojącym trendem, Brooks jest przekonany, że przemysł kryptowalutowy nie może być tak łatwo zatrzymany.

Comments (No)

Leave a Reply