Bracia Winklevoss otrzymali sześć patentów na technologię Stablecoin

Pomiędzy sierpniem 2019 r. a styczniem 2020 r. założyciele giełdy Gemini, Tyler i Cameron Winklevoss otrzymali sześć patentów na technologie związane z tak zwanymi stabilnymi monetami (stablecoins). Wszystkie z nich mogą być wykorzystywane przez komercyjne organizacje finansowe, pisze CoinDesk .

Patenty opisują system podobny do modelu tokena dodatkowego, który Tether już wykorzystuje dla tokena USDT, a także stablecoina Gemini Dollar (GUSD), który umożliwia bezpośrednią wymianę walut fiducjarnych na ich cyfrowy odpowiednik.

Gemini ogłosiło we wrześniu 2018 r. wprowadzenie GUSD, związanego z dolarem stablecoina w oparciu o standard ERC-20 .

Opisany system obejmuje udział „pełnomocników” odpowiedzialnych za tworzenie, wymianę i spalanie stablecoinów, a także za zapewnienie rezerw fiat w stosunku 1: 1 do liczby wydanych tokenów.

Takim pełnomocnikiem może być sama giełda Gemini, jednak „inne typy proxy (na przykład banki, trusty itp.) Mogą również uczestniczyć w emisji, zarządzaniu i wykupie stablecoinów.

Jeden z patentów wydanych 21 stycznia opisuje metody, dzięki którym banki mogą szybko i skutecznie wydawać nowe tokeny. Powiernicy mogą mieć również możliwość pobierania od użytkowników „opłat za przetwarzanie” i wydawanie nowych monet stablecoin.

Opisują również metody, za pomocą których stablecoiny mogą być używane jako zabezpieczenie „w transakcjach finansowych przeprowadzanych za pośrednictwem inteligentnych umów”. Kolejny patent sugeruje, że stablecoiny można wykorzystać do wypłaty dywidendy z papierów wartościowych i innych podobnych instrumentów finansowych.

Zeszłego lata giełda Gemini złożyła wniosek o licencję maklera-dealera, co pozwoli jej działać jako alternatywny system obrotu i oferować klientom papiery wartościowe na blockchainie.

Wcześniej giełda zawarła umowę partnerską ze startupem Harbour , który specjalizuje się w tokenizacji aktywów w świecie rzeczywistym, co daje inwestorom instytucjonalnym możliwość zakupu papierów wartościowych za pomocą stablecoina Gemini Dollar (GUSD).

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.