Bracia Winklevoss: 500 000 $ za bitcoina to tylko kwestia czasu

Założyciele giełdy kryptowalut Gemini, bracia Winklevoss, potwierdzili swoje wcześniejsze przewidywania, mówiąc, że wcześniej czy później Bitcoin będzie wart 500 000 $.

Pytanie nie brzmi, czy Bitcoin będzie wart 500 000 dolarów, ale pytanie, jak szybko to się stanie. W rzeczywistości nawet ta ocena wydaje mi się bardzo konserwatywna – gra tak naprawdę nawet się nie zaczęła”- powiedział Cameron Winklevoss.

Tyler Winklevoss dodał, że on i jego brat zaczęli kupować kryptowaluty w 2012 roku. Według niego raport The Case for 500K $ Bitcoin, opublikowany w sierpniu, który wymienia podstawowe przyczyny prawdopodobnego wzrostu ceny Bitcoina, był częściowo oparty na ich własnej ocenie rentowności aktywów na podstawie tła problemów światowej gospodarki.

Bracia Winklevoss rozpoczęli prace nad raportem w styczniu tego roku, po krótkiej przerwie z powodu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa.

Przypomnijmy, na początku tego tygodnia szef MicroStrategy Michael Sailor powiedział, że jego firma planuje przechowywać bitcoiny przez następne 100 lat. MicroStrategy stała się pierwszą spółką publiczną, która zainwestowała część swojego kapitału (około 250 mln USD) w kryptowalutę.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.