Bracia Bogdanov: „znaliśmy Satoshi Nakamoto i uczestniczyliśmy w rozwoju Bitcoina”

Francuscy prezenterzy telewizyjni i byli fizycy teoretyczni pochodzenia rosyjskiego Igor i Grigory Bogdanov twierdzą, że osobiście znali Satoshi Nakamoto i brali udział w tworzeniu Bitcoina.

Bogdanovowie zdobyli sławę we Francji w latach 80., kiedy stali się gospodarzami naukowego i edukacyjnego programu Temps X. Dziś nie są już postrzegani jako naukowcy, ale jako osobowości medialne. Bliźniacy ujawnili, że wcześniej współpracowali z François Mizzi, wynalazcą ekranu dotykowego. Bracia rekomo znali naukowca Soïtchiro Shimoda, który jest „spokrewniony z mityczną postacią lub grupą ludzi” = Satoshi Nakamoto. Według Bogdanowa w tamtym czasie często omawiali z nim pomysły dotyczące waluty cyfrowej. Bracia twierdzą również, że w 2008 roku Nakamoto podarował im dwa „pierwsze bitcoiny w postaci fizycznej”. „Jako matematycy mogliśmy wziąć udział w opracowaniu kodu źródłowego Bitcoin, w tym kodu prognostycznego”, powiedzieli Bogdanov na antenie francuskiego programu telewizyjnego Non Stop People.

Redaktor naczelny francuskiego wydania Journal du Coin, Hellmouth Banner, uważa, że ​​takie śmiałe wypowiedzi należy traktować ze sceptycyzmem i porównuje Bogdanovów do sióstr Kardashian. Według Bannera niezwykły wygląd i oryginalne wypowiedzi Bogdanov pomagają im przyciągnąć publiczność. Przez lata bracia wzbudzali wiele kontrowersji, w tym kontrowersje dotyczące ich stopni naukowych. Na przykład uwagę publiczności przyciągnął film krążący na Twitterze, w którym Igor Bogdanov mówi: „Zainwestowałem w krypto”. Jednak w pełnej wersji filmu to stwierdzenie brzmi tak: „Taksówkarz powiedział mi:„ Zainwestowałem w krypto”. Od dawna mówi się, że bliźniacy „kontrolują” rynek kryptowalut. W 2018 roku kanał Bizonacci na YouTube opublikował parodie filmów o Bogdanowach, w których przedstawiano ich jako „wszechmocnych uczestników rynku kryptowalut”, którzy spiskowali przeciwko zwykłym traderom. W innym filmie jeden z braci rzekomo nakazuje współzałożycielowi Ethereum Vitalikowi Buterinowi „pompować” bańkę przez dwie godziny, a następnie nakazuje pęknięcie.

W 2017 roku anonimowy użytkownik opublikował nawet fikcyjną listę teorii spiskowych na temat braci Bogdanov, którzy rzekomo mieli bezpośredni kontakt z kosmitami, a także kontrolowali francuskiego premiera i działalność Rotszyldów. Bliźniacy ogłosili niedawno, że zamierzają wydać non-fungible token (NFT) z Grigorijem Bogdanovem rozmawiającym przez telefon. Igor Bogdanov powiedział, że to Nakamoto zaczął rozpowszechniać to zdjęcie w Internecie. Zdjęcie odwiedziło wszystkie blockchainy w latach 2010-2012 i zostało pobrane ponad 1,3 miliarda razy, powiedział Bogdanov.

Podczas jednego z ostatnich wywiadów Bracia Bogdanov stwierdzili: „znaliśmy Satoshi Nakamoto i uczestniczyliśmy w rozwoju Bitcoina” ujawnili również, że przygotowują się do uruchomienia kryptowaluty Exo-Coin. Być może swoimi głośnymi wypowiedziami na temat Nakamoto próbują zwrócić uwagę na przyszły projekt. „Nawet ktoś, kto dowiedział się o kryptowalutach kilka godzin temu, zrozumie, że to zaimprowizowany nonsens. Jednak Bogdanovowie komunikują się z całą paryską inteligencją, a jeśli uruchomią projekt kryptowalutowy, może się to udać”- powiedział Banner. Niektórzy badacze spekulują, że Nakamoto był Brytyjczykiem i mógł rozwijać Bitcoina w Londynie, podczas gdy australijski przedsiębiorca Craig Wright twierdzi, że to on stworzył Bitcoina. Niedawno brytyjski sąd orzekł , że ma prawo do Białej Księgi Bitcoin bez dowodów.

Comments (No)

Leave a Reply