Bobby Lee: za 9 lat Bitcoin będzie kosztował 500 000 $ i przewyższy kapitalizacją złoto

Współzałożyciel i były dyrektor BTCC, najstarszej chińskiej giełdy kryptowalut, Bobby Lee jest przekonany, że do 2028 r. Cena Bitcoin osiągnie 500 tys. USD.

Dzisiaj rynek złota kosztuje 50 razy więcej niż rynek Bitcoin. Przewiduję, że pokonanie złota nastąpi w ciągu 9 lat, a BTC wzrośnie powyżej 500 000 USD. Biorąc pod uwagę globalną skalę dzisiejszych drukowanych pieniędzy, cena BTC prawdopodobnie przekroczy wartość 1 miliona USD”.

Podstawą prognozy Lee jest deficytowy charakter Bitcinów, co implikuje nieunikniony wzrost ceny aktywów podlegających stałemu lub rosnącemu popytowi na nie.

Bitcoin został zaprojektowany w taki sposób, aby z czasem był super wartościowy. Przez pierwsze 10 lat były tylko dwa halvingi nagrody blokowej, ale w ciągu następnych 10 lat będą ich trzy. Do 2020 r. dzienna emisja wyniesie tylko około ~ 255 BTC. Roczna inflacja będzie mniejsza niż 0,5%”.

Oczywiście hipoteza Bobby’ego Lee jest zgodna z Seyfedinem Ammusem i popularnymi analitykami Planu B, zgodnie z którymihalving nieuchronnie prowadzi do wzrostu ceny BTC.

Przypomnijmy, analitycy z niemieckiego banku BayernLB zasugerowali, że po halingu w kwietniu/maju 2020 r. cena Bitcoina osiągnie 90 000 USD .

Póki co cena oscyluje w granicach 9000$.

Przeczytaj także aktualną analizę techniczną Bartosza Beciczko.

foto: Twitter

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.